Skinoren & Zynerit - nu am înțeles prea bine cum să le folosesc | Forumul Medical ROmedic

Skinoren & Zynerit - nu am înțeles prea bine cum să le folosesc

10-08-2018
ESA18
Nu este medic/terapeut
ESA18
Bună ziua! Am fost la dermatolog și mi-a recomandat să folosesc Skinoren și Zynerit.. dar nu am înțeles prea bine cum să le folosesc. Mi-a spus ceva de Skinoren să-l folosesc dimineața un timp, apoi să încerc și seara după câteva zile. Dar Zyneritul când să-l folosesc? Și cât trebuie să stau cu el pe față? Toată ziua, respectiv toată noaptea? Adică îl aplic dimineața, apoi seara mă spăl pe față și îl aplic din nou? Am primit și un gel spumant ca să mă spăl pe față. Am 3 medicamente și nu știu cum să le folosesc pe toate 3. Dacă mă puteți ajuta, v-aș fi recunoscător!
Mulțumesc frumos!
Întrebările pe scurt:
1. Când folosesc Zyneritul și Skinorenul?
2. Cât trebuie să le las să acționeze?
3. Când mă dau și cu gelul spumant? (pentru ten gras)
Dacă mă dau cu gelul spumant (dimineața și seara) las până face spumă apoi mă clătesc cu apă după care aplic soluția Zynerit, aștept câteva minute, mă spăl și aplic Skinoren? Sau aplic peste Zynerit crema Skinoren?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK