Slabirea la adolescent

21-10-2009
Eugen1
Nu este medic/terapeut
Eugen1
Salut as vrea sa stiu si eu cum sa slabesc si eu mai repede
Sunt baiat de 15 ani, aproape 16 1.65.. si am 90 kile,
Aveti vreo idee cum pot slabi mai repede?Adica ce ar trebui sa mananc...(ce ceaiuri sa beau, etc:) )
Multumesc anticipat
O zi buna in continuare
4 comentarii
0
21-10-2009, ora 17:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Fă mult sport, mănâncă multe salate (în special de varză roşie şi sfeclă roşie), bea ceai de trei fraţi pătaţi (Viola tricolor) - 2 căni pe zi, nu mai multe, şi dacă poţi, consumă ocazional sau zilnic următorul mix natural antiadipos şi foarte sănătos:


Amestecă în recipientul mixerului: 2 morcovi mari, 25 grame de seminţe de in, 1 cană cu spanac tocat, o cană cu frunze proaspăt tăiate de tătăneasă, câteva tije (tulpini) de ţelină, o cană cu fasole verde şi 2 căni cu apă. Adăugă ghimbir pentru aromă şi păstrează acest preparat la frigider. Bea de câte ori doreşti. Folosit regulat, acest remediu chiar elimină grăsimile. De asemenea, are un conţinut energetic foarte ridicat, deci îţi oferă şi energie pentru a putea să faci sport (flotări, genoflexiuni, abdomene, jogging etc.)

Toate cele bune şi multe binecuvântări!

P.S. Consultă şi un endocrinolog pentru a exclude existenţa unei dereglări hormonale care să determine această supraponderabilitate!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
21-10-2009, ora 17:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi cu mama si la un medic homeopat, exista niste remedii homeopate excelente care te ajuta sa slabesti in mod natural.
0
21-10-2009, ora 18:00
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poti citi aici:
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=223id_cat=54id_prod=34081anc=115258
0
09-11-2009, ora 21:48
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Consulta si un medic endocrinolog pt ca poate fi vorba de un hipotiroidism iar pentru o dieta adecvata mergi la un nutritionist, acesta iti va adapta dieta in functie de activitatile tale si de preferintele alimentare.
Cat despre curele de slabire impresionante(multe kg pierdute in timp scurt) nu sunt tocmai sanatoase si apoi exista riscul de a te ingrasa apoi mai mult decat ai dat jos.


Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copilul obez și rezultatele școlare
  • Obezitatea viitoarei mame ar putea afecta dezvoltarea oaselor fătului
  • Obezitatea - factor de risc pentru majoritatea formelor de cancer
  • Studiu: cea mai bună opțiune privind chirurgia obezității
  • Rețelele sociale ar putea ajuta în procesul de slăbire
  • Obezitatea asociată cu sărăcia este mai prevalentă la femei
  • Care sunt cele mai indicate exerciții pentru adolescenții obezi?
  • Obezitatea în sarcină
  • Dispozitivul „Full Sense”, o alternativă la intervenţiile chirurgicale pentru obezitate
  •