solarul dauneaza in sarcina?

06-04-2012
DIA MARISSA
Nu este medic/terapeut
DIA MARISSA
Buna ziua. Ma numesc Simona si am fost la solar fara sa stiu ca sunt insarcinata, am fost de 3 ori, in acelasi timp am luat si dostinex la recomandarea med, tot asa fara sa stiu ca sunt insarcinata si am mai luat si niste pastile pt constipatie senax Sper sa nu-mi fi afectat nimica mai ales ca dupa calculele mele am 4 sapt. Va multumesc.
3 comentarii
0
06-04-2012, ora 17:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
la intrebarea dvs,
iata si raspunsul:
CAM dauneaza MULT...in toate cazurile..
cu ATAT mai mult IN sarcina!!
Sanatate!
0
29-04-2012, ora 11:38
DIA MARISSA
Nu este medic/terapeut
DIA MARISSA
cand a-ti zis ca dauneaza la ce va refereati?
0
28-06-2012, ora 23:23
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
da, dauneaza grav chiar. gravidele trebuie sa evite supraincalzirea, care de altfel poate provoca avort spontan. mai ales in primul trimestru, fara plaja, fara solar, fara stat in soare. eu acum sunt in sapt 8, stau chiar langa plaja, dar ma duc doar dupa 6 seara, ca sa mai prind putine raze, dar cand nu mai este cald afara. gravidele au oricum temperatura corpului crescuta. asta este... odata esti insarcinata cu copilul asta, trebuie sa rezisti putin. daca vrei neaparat sa te bronzezi, fa la fel, du'te mai pe seara, la ultimele raze.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscurile bronzării la solar
  • Nicio legătură cauzală definitivă între bronzarea la solar și melanomul malign?
  •