Solduri si fese asemanatoare femeilor

19-12-2011
sguest92
Nu este medic/terapeut
sguest92
Am 19 ani jumatate, 1.82, 73 kg, dezvoltat muscular normal de la bazin in sus.
Problema mea e intre bazin si genunchi: fese+ coapse.
Aproape toata grasimea ce o am inmagazinata in corp e acolo. Cat despre pectorali, sunt bine definititi si tari 'ca piatra'.(exagerez;incercam sa sugerez ca nu acolo sunt 100% muschi si nimic altceva)

De asemenea, presupun ca nivelul testosteronului in sange nu e o problema, din moment ce am o pilozitate accentuata pe tot corpul.
Problema aceasta ma deranjeaza intrucat imi disproportioneaza corpul care ar fi, altfel, armonios construit.
M-am gandit ca aceasta problema poate fi ereditara, intrucat si la tatal meu se observa o tendinta de ingrasare a coapselor si feselor.

Va rog sa -mi dati niste sfaturi si o recomandare catre medicul de specialitate potrivit. Nu sunt deloc familiarizat cu terminologia.

Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
19-12-2011, ora 12:20
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Este ereditar cel mai sigur.. Am observat la barbatii din familia mea- frate, sot- ca au trupul asemenator tatilor lor, respectiv fratele meu precum tata, iar sotul meu precum tatal lui. Nu toti barbatii au solduri extrem de stramte- probabil asa ti le doresti tu- si la femei se intampla acelasi lucru, unele femei au soldurile precum barbatii, adica foarte mici.
In cazul in care aspectul te ingrijoreaza, atunci imi pare rau intrucat este o mare probabilitiate sa fie genetic, insa daca sanatatea te ingrijoreaza, atunci stai linistit, esti sanatos si ai trupul tatalui tau.
0
19-12-2011, ora 19:02
sguest92
Nu este medic/terapeut
sguest92
Hmmm, de asta ma temeam cel mai tare. :(
In continuare rog utilizatorii sa-mi recomande un antrenor/mentor care sa ma ajute sa-mi corectez cat de putin aspectul fizic.Sunt dispus sa depun efortul necesar.
Multumesc..
P.S. Locuiesc in Cluj-Napoca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.