SOS! Urechea stanga cu probleme?

18-09-2011
fosztogabriela
Nu este medic/terapeut
fosztogabriela
Buna ziua,
In seara precedenta am primit un soc in cap, respectiv pe partea stanga, in dreptul urechii. De atunci am senzatia de ureche infundata (gen apa in urechi) si azi am realizat ca expir si respir pe urechea respectiva, senzatie pe care am simtit-o prima data cand am cascat. Apoi am facut cateva teste, mi-am acoperit narile si am incercat sa expir asa, insa tot ce am realizat, a fost sa dau aer cald afara pe urechea stanga.. La fel am facut si la inspirare, de data asta simtind aer rece in ureche. Ideea ca auzul imi este afectat, nu e la fel cum l-am avut inainte, fapt care ma deranjeaza foarte mult. Sincer, nu stiu ce se intampla! Puteti sa imi spuneti ce ar trebui sa fac?
6 comentarii
0
18-09-2011, ora 22:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Ca sa va raspunda un medic...precizati ce inseamna "am primit un soc in cap" ?!?
0
19-09-2011, ora 09:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este vorba despre perforatia a timpanului
trebuie urgent sa ajungi la ORL..
0
19-09-2011, ora 11:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumim d-le doctor.
O saptamana cu bine si sanatate va dorim.
0
20-09-2011, ora 19:35
fosztogabriela
Nu este medic/terapeut
fosztogabriela
Multumesc de raspuns d-lui Doctor. Luni dimineata m-am internat la ORL si am fost operata de perforatie de timpan, folsindu-se o grefa de grasime de pe lobul urechii. Azi mi-a scos fasa si parca aud mai bine cu urechea, insa auzul nu e refacut 100 %. Peste o luna trebuie sa ma duc in control. Pana atunci insa mi s-a spus sa am grija de ureche sa nu ajunga apa in ea. Puteti sa-mi mai dati cateva sfaturi in ceea ce priveste ingrijirea? Si eventual sa imi spuneti daca am sanse ca auzul sa imi revina la normal.
0
20-09-2011, ora 19:50
fosztogabriela
Nu este medic/terapeut
fosztogabriela
Raspuns catre "sebesuldejos": Aveti impresia ca am nevoie de avocat ca sa pot comunica cu cineva? Daca nu sunteti de specialitate, de ce va bagati sau de ce simtit nevoia acuta sa multumiti cuiva si in numele meu? Cred ca o pot face si singura, nu am nevoie de mediator. Data viitoare abtineti-va, nu de alta, dar sunteti ridicol!
0
27-09-2011, ora 10:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sanatate Gabriela, sa mai poti scrie "de bine".
O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.