sot rece si indiferent

15-10-2012
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
Buna suntem casatoritit de 3 ani si casnkia noastra e dezastru deja de vreo 1 an sotu meu lucreza doar el eu nu lucrez...k nu am gasit...Am o viata atat de trista si nefericita sotu ee fff indieferent nu vb cu ine numai laucru si acasa knd vine acasa e sta dar inpat cu spatele katre mine cu cau doar pe internet ba se uita la filme ba citeeste tot felu de lucruri pe net face orce numa sa nusi petreaca acar cinci mnute cu mine sa comunicamsi noi sa vorbim ka o familie plus k is si insarcinata in 4 lui sia doritt si el bebe si e fff fericit la felsi eu dar ce ma doare e k ee fff rece si eu toata ziua illas sa stea la calculator si knd nu lucreaza in wekkend de diineatza pana seara sta sil las nul deranjez dar macar seara inainte de son sa zika hai sa vorbim ceva draga mea ce mai zici tu delok nu face asta ci tt eu ii zic de 10000DE MI DE ORI SA LESE calcuatoru sa povestim si noi sa stea si cu mine dupa cei zik de 100000 mi de ori vorbeste ceva darr tot eu trebe sal intreb prima.daca eu nu il intreb ceva el nu zice nici un cuvant ca si cum as fi statuie langa el...si de as sta 24 H DIN 24 H nu ar inepe el sa vorbeasca cu mine.sa imi dea un pupic sami zika k ma iubeste astea nu o facut decat la inceput amus 3 ani decand neam cunoscut noi...de 2 ani nu io zis un te iubesc de pupat ma pupa in fiecare ziknd pleaca la lucru si knd vine de la lucru dar asa peste zi in casa nikiodata...el...ua eu...si nu mai suport sa vad indiferenta asta si raceala in rest e un om ffff bun lucreaza toti bani mii da mie ce lucreaza sa am grija el nu strika delok si la orce banut imi da socoteala.de inselat nu ma inseala nu ma bate nu vorbeste urat cu mine decat k nu e iubitor e indiferent..nui dragastos miar plaea sa fie afectos cu mine..niciodata nu ne certam numai atncea cand iii zic eu nnu mai sta la calculator;;;;vorbeste si cu mine petrecti si cu mine timpu.knd ii zic astea el ztice k eu tot il comand si ca nul las sa ste
7 comentarii
0
15-10-2012, ora 15:23
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Atatea greseli de ortografie si de exprimare faci incat trebuie sa fim super intuitivi ca sa ne dam seama ce vrei sa spui.
Poate nu aveti nimic in comun, ce v-a legat la inceputul relatiei? Este o diferenta majora de educatie intre voi? Poate pur si simplu sunteti prea diferiti si nu se simte bine comunicand cu tine. Gandeste-te bine ce l-a facut sa se indragosteasca de tine si incearca sa redevii acea persoana.
0
15-10-2012, ora 15:29
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
BUNA SCUZE PT GRESELI DAR SUNT ATAT DE NERVOASA CA NIKI CAND SCRIU NUSS CALMA SCUZE AM SA FIU MAI ATENTA ITI MULTUMESC DE MESAJ DA ASA ZICE K NU POATE VORBI CU MINE CA SI ASA NUMA MA CERT CU EL ORCE ZICE SI EL NU VREA SA NE CERTAM MAI BINE NU VORBESTE CU MINE CA NU ARE CE CA BINE ZICI K ASA ZICE CA NU ARE CE SA DISCUTE CU MINE INTRADEVAR ASA E CUM ZICI TU AM GRESIT SI EU DAR ACUM MAM SCHIMBBAT NUMAI IL CONTRAZIC CA EL ZICE CA NICIODATA NU ERAM DE ACORD CU EL CAND IMIPOVESTEA CEVA POATTE DE AIA SA RACIT ASA SI EL ZICE CA NU SE SIMTE BINE COMUNICAND CU MINE CA ZICE CA LA INCEPUT CAND MA CUNOASCUT ERAM ALTFEL
0
15-10-2012, ora 15:40
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
LOUFERYGO AM SCRIS IN ALT LOK MAI CU ATENTIE.POATE de acolo vei intelege mai bine titlu e indiferenta doare desi el zice k nnui indiferent si e cum zici tu o zis ca nu sse simte bine comunicaand cu mine sotu meu eee fff activ lucrator inteligent poate astai diferenta eu nu am lucraat niciodata el lucreaza de la 14 ani...acm are 26 dar as vrea si eu un servici nu am gasit eu am 21 el e tecut prin viata.in rest ne intelegem bn knd eu nui tot zic sa vorbeasca cu mine numa cand ii zic sa vorbeasca cu mine ne certam in rest deloc el zice k ma iubeste da sa fiu cu capu pe umeri ca numa la prosti si iubire imi sta capu
0
15-10-2012, ora 15:49
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
ASEARA MAM SUPY TARE PE EL K TOATA ZIUA A STAT PE LEPTOP SI A VB CU MINE APOI EU MAM CERTAT CU EL IAR KND A VORBIT CU MINE SI IAM DATUNA IN CAP SI AM PLANS SI AZI DIMINEATA CAND A MERS LA LUCRU NICI MACAR NU MAM TREZIT DIN PAT AM STAT CU PATELE CATRE EL CA EL DEOBICEI IN FIECARE ZI CAND PLEACA LA LUCRU MA PUPA SI ACUM NU AM VRUT MIO ZIS CEAO NNIKI NU IAM ZIS INAPOI CAND VINE DE LA UCRU TOT ASA MA PUPA DAR EU NICI NU OSAL PUP CAND VINE AZI DE LA LUCRU NU OSA VORBESC CU EL OSA MA FAC INDIFERENTA EU SA VAD DEI CONVINE ZAPACITU CA NUMA MA ENERVEAZA CU INDIFERENTA ASTA
0
15-10-2012, ora 15:55
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Probabil e un tip mai rece, mai distant. Trebuie sa vezi cum se comporta fata de ceilalti, daca fata de altii e foarte deschis atunci este o problema reala intre voi.
Eu inteleg ca tu nu lucrezi pe cand el lucreaza foarte mult. Se poate ca tu sa fi foarte odihnita iar el prea obosita iar asta poate parea mai amplificat in mintea ta decat este in realitate.
Convinge-l sa mergeti undeva in vacanta, sa se odihneasca si sa-si lipezeasca mintea.
Iar tu incearca sa-ti schimbi atitudinea, fi mai buna, cand vezi ca e obosit.da-i pace si lasa-l sa fie linistit. Stiu ca tu ai multa energie dar el probabil e stresat la maxim. Vorbeste-i frumos, nu ridica tonul si fii alaturi de el cand vezi ca ii este greu.
0
15-10-2012, ora 16:19
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
De fel e mai tacut el doar inrebat vorbeste asa e si toti dn familia lui ffffoarte tacuti...cand ii face placere sa vorbeasca cu cinevas zice ca are ce vorbi si despre ceva interesant nu prosti vorbeste ii place sa vorbeasca cuu oameni ce mereu descopera cevaa bun si ce ar putea sa faca si el de exemplu de lucru ii plce lui sa vorbeasca si ceva sa faca bani afaceri in general dapi mereu tot despre asta ar vorbi el cu toti cum tiam zis lucra mult sii vrea sa fie bn familiei luimie lui si la bebe eu inteleg dar el si exacereaza ca prea mult se streseaza si gandeste si de aia e asa mereu fara timp ca si pe internet tot la de astea se uita sa descopere ceva nou ce afacere ar putea face el ;;;;a incercat una nu preaa mers si nu vreau sa tot se gandeasca la astea k asa e tare stresat mereu as vrea sa fie mai relaxat sa plecam in ceva vacanta sa se relaxeze intradevar nu avem ajutor din partea lui nimeni noi doi doar noi doi sinngureii neam facut casa stam la ccasa noastra defapt sotu a ridicat casa si inauntru am terminato anu asta sa pute lokui in ea..Miar placea sa lucrez si eu pate asa a fi mai linistit nu stresat mereu ca castiga la lucru dar el mereu tot mai mult vrea si iam zis k e bn asa sa nu se mai streseze atata k nu numa bani conteaza ci si linistea sufleteasca k sa imbolnavi in cv zi de la atat stres
0
15-10-2012, ora 16:31
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
cum tiam zis in rest e un inger de om ff bun pana nul bat la cap sa vorbeasca cu mine cu imiimpune reguli ma lasa sa plec zi de zi la cumparaturi nu ma intreaba de ce am stat atata k de ce am keltuit am tot ce vreau alaturi de el nimik nune lipseste ma lasa merg mereu unde vreaau tot timpu nu ma constrange da eu insa pe el da mereu ma lasa sa cumpar ce vreau eu ce vreau eu sa fac de mancare mananca mereu zice cum vreau eu umai asta nui cu vreau eu sa stea sa povesteasca muult cu mineeeeeeee si sa fie mai dragastos nu ini lipseste nimik numai as vrea sa fie mai dragastose tot ce lipseste asa din senin nikiodata nu se ia de mine numa cand iizic sa nu mai stea cu capu in leptop sa stea sa povestim noi sa lase leptopu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • iHeartUs - aplicația care îmbunătățește relația de cuplu
  • Timpul înlocuiește micile ciondăneli din cuplu cu umorul
  • Nivelul de educație al partenerului influențează sănătatea generală a ambelor persoane din cuplu
  • Știința infirmă zicala conform căreia persoanele opuse sunt atrase una de cealaltă
  • Cum își influențează reciproc stilul de somn partenerii de cuplu?
  •