sotul meu a varsat sange azi

05-10-2006
ramona9912
Nu este medic/terapeut
ramona9912
sotul meu a varsat sange si acum il doaresi stomacul va rog sa imi spuneti daca stiti ce inseamna asta, este ulcer?nu vrea la medic ce sa fac sunt disperata va rog sa ma ajutati, se trateaza?va multumesc, astept raspuns
3 comentarii
0
09-10-2006, ora 00:00
lavy1980
Nu este medic/terapeut
lavy1980
Orice se trateaza daca este descoperit la timp. In general ulcerul se activeaza primavara si toamna si poate evolua fie cu dureri... fie fara dureri si netratat se poate ajunge la perforare... si operatie. Pana va veti convinge sotul sa mearga la medic... cumparati niste omeprazol ( este un pansamant stomacal)... sa ia unul pe zi... dimineata sau seara. Este cel mai bun pentru gastrite, ulcere, sau preventiv. Din pacate la sotul dvs este mai complicat caci a varsat cu sange... trebuie sa faca o radiografie ca sa fiti siguri ca nu e mai grav. Cumparati un pliculet de bariu si mergeti dimineata pe stomacul gol la o clinica unde sa ii faca radiografie.
0
03-02-2007, ora 00:00
maria77
Nu este medic/terapeut
maria77
Probleme!!!!!!!!!!!Nu mai amanati si mergeti la un medic internist sau enterolg.Nu este de glumit cu hematemeza, asa se numeste cand varsa sange.
0
30-09-2018, ora 16:13
Ghh
Nu este medic/terapeut
Ghh
Buna ziua am o prietenă care a consumat droguri aseara (cocaină) și a mers să vomite plus ca a fumat și țigări foarte multe a vomitat nu stiu exact dacă sânge dar maro și avea gust de sânge în gura de la ce poate fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici