Soțul meu vrea sex oral

08-04-2018
AdrianaVochescu
Nu este medic/terapeut
AdrianaVochescu
Buna. Sunt căsătorită cu soțul meu de 10 ani și până acum am făcut sex normal și ne simțim super. Dar acum el a început să îmi ceara sex oral și insistă să îi fac. Zice că i-ar placea foarte mult. Eu nu vreau sa fac sub nici o formă și nu vreau nici să mi se facă. E scârbos Ce sa fac?
25 comentarii
2
08-04-2018, ora 21:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu ii faceti asa ceva. E scarbos. Verificati-l sa nu se uite la filme XXX.
Daca dv faceti asa ceva, prostituatele ce mai fac? Va transforma in prostituata sau ce?
3
08-04-2018, ora 21:38
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
hai sa fim seriosi, sexul oral nu are nimic cu prostitutia. daca amandoi sunt de acord atunci este (aproape) totul permis. daca cineva nu este de acord cu asa ceva atunci celalalt trebuie sa respecta aceasta parere.
0
09-04-2018, ora 00:12
AdrianaVochescu
Nu este medic/terapeut
AdrianaVochescu
Nu vreau să îmi pierd căsnicia dar nici nu pot sa fac ceva care îmi face scârbă...
0
09-04-2018, ora 07:23
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
atunci învingeți scârba si facetii sex oral alta solutie nu aveți. puteți incerca sa scapati dându-i voie sa se ducă la prostituate cand are chef de asa ceva. oricum se pare ca mult nu țineți la el..
1
09-04-2018, ora 13:56
AdrianaVochescu
Nu este medic/terapeut
AdrianaVochescu
Cred că mai bine îl las sa se duca la prostituate... Decât să fiu eu una făcând așa ceva..
2
09-04-2018, ora 15:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De la prostituate poate lua cu prezervativ herpesul genital si virusul hpv. Si vi-l aduce in casa.

HPV poate produce:

- negi genitali, pe fata, pe gat, pe piept, la axila etc
- cancerul de col uterin la femei, cancerul de gat la femei si la barbati cand se ia prin sexul oral.

Nu s-a casatorit cu o femeie care sa faca sex oral. Sa stea in banca lui!
2
09-04-2018, ora 17:50
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este normal ca dupa 10 ani sa se instaleze monotonia. Incercati sa discutati cu sotul si aflati ce doreste de fapt; s-ar putea ca ceea ce isi doreste de fapt sa fie ceva nou in viata intima, nu neaparat sex oral.
Pe de alta parte exista o multime de lucruri care se pot face in intimitate care sa nu includa sex oral si care sa fie foarte excitant.
Fiecare are limitele lui in intimitate si incalcarea acestor limite poate fi extrem de neplacuta. Exista insa, cum scriam mai sus, o multime de alte posibilitati pentru condimentarea vietii sexuale, depinde de "aprobarea" ambelor parti. Discutati despre fanteziile sexuale pe care le aveti si vedeti ce poate fi acceptabil pentru amandoi.
3
09-04-2018, ora 18:27
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@clara_p: Tu nu iti sugeai degetele cand erai mica?! Imagineaza-ti ca penisul e next level. :))
4
10-04-2018, ora 14:07
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Personal, cred ca e primul semn care arata ca sentimentele lui pentru dumneavoastra sunt in cadere libera. Nu poti sa ceri asa ceva unei femei pe care o iubesti, dragostea inseamna respect si ceea ce vrea el nu arata respect, gura unei femei nu este WC, ar trebui sa stie ca fiecare organ are rolul lui. Cat timp vaginul dumneavoastra functioneaza si folositi o metoda de contraceptie comoda pentru amandoi, nu are motive sa schimbe rolul organelor dupa cum vor fanteziile lui. Incercati sa discutati si daca dorinta/vointa dvs. nu conteaza suficient de mult pentru el, atunci aveti un motiv sa va refaceti viata.
1
10-04-2018, ora 15:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Gura e pentru sfanta impartasanie, nu pentru sex oral.
In gura traiesc peste 700 de bacterii. Nu cred ca e tocmai indicat sa i le plasati sotului, facand sex oral.
2
10-04-2018, ora 18:07
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
numai conceptii de vârsta a treia pe topic..
3
10-04-2018, ora 18:36
david90
Nu este medic/terapeut
david90
"Gura e pt sfanta impartasanie"... lol
Am mai zis eu ca umor ca pe romedic nu gasesc nicaieri. :))
Cat despre sexul oral, oamenii sunt liberi sa-l practice atat timp cat il fac de bunavoie si nesiliti de nimeni...Ca-i nefiresc, da, dar ce mai este firesc in ziua de azi... Societatea e in deriva.
2
10-04-2018, ora 22:30
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
@Argent

Sunt conceptii de normalitate, nu de varsta a treia. Probabil, cand va disparea si ultima farama de normalitate, civilizatia actuala va face "implozie", va disparea asa cum au disparut si vechile civilizatii.
0
11-04-2018, ora 07:31
AdrianaVochescu
Nu este medic/terapeut
AdrianaVochescu
Mulțumesc mult pentru ajutor
1
11-04-2018, ora 08:55
zaress
Nu este medic/terapeut
zaress
:))))
Epic acest topic!
3
26-04-2018, ora 13:31
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Draga Adriana, nu e nimic nefiresc ca el sa-si doreasca sa condimenteze viata voastra erotica. Nefiresc ar fi poate « sa-l verifici daca se uita la filme XXX » sau sa te gandesti ca el ti-a cerut ceva imoral, murdar sau sa comiti vreun pacat. In tot cazul astfel de ganduri si actiuni ar fi putin utile pentru relatia voastra.

Nu e nimic nefiresc si sa-l refuzi politicos, daca tie nu-ti face placere sa-i faci sex oral…sa-l refuzi fara sa te simti vinovata, fara a fi tematoare ca o sa-l pierzi ca urmare a acestui refuz. Ati putea sa discutati in schimb despre alte modalitati de a condimenta viata voastra intima….singuri sau alaturi de un psihosexolog.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
1
10-06-2018, ora 10:20
ang3l:..
Nu este medic/terapeut
ang3l:..
citeam asa si eu pe aici...pentru un prieten :))) Este prima zi pe forum si ma amuz foarte tare la unele solutii date de unele persoane. Iar treaba cu impartasania imi aminteste de o doamna care pe un forum despre vibratoare a zis ca mai bine faci rugaciune si matanii timp de 6-8 luni de zile pana vine sotul acasa :)))
Acum citind eu asa.ma gandeam...daca sex-ul oral este chiar asa de periculos, murdar, si scarbos.ce sa mai zicem ma de aia de o dau in alte alea gen pipi, rahat :)))))
1
31-08-2018, ora 17:51
Lancer1
Nu este medic/terapeut
Lancer1
N-ai cum asa ceva... "Gura este pentru sfanta impartasanie"?? Mi-am facut acum cont numai ca sa va spun ca eu rad cu lacrimi la mentalitatea asta de varsta a 3-a... Normal ca barbatii se duc la prostituate cand traiesc cu niste persoane atat de inchise la minte cel putin din punct de vedere sexual. Inainte sa postati niste chestii pe aici, ganditi-va ca printre utilizatori sunt si doctori, a caror inteligenta le permite sa aiba si o gandire mai libera..cred ca dansii se amuza foarte tare cand vad ce postati.
2
30-10-2018, ora 00:51
Davios
Nu este medic/terapeut
Davios
Deci am ras cu lacrimi! Si te mai miri de ce te inseala barbatu... Religia asta chiar strica multe minti din pacate.. Este trist, chiar foarte trist... Si este si mai trist, educatia oferita copiilor de catre aceste persoane cu o mentalitate limitata..
0
01-11-2018, ora 14:03
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
sa inteleg Davios ca tu iti vei insela sotia daca nu iti ofera sex oral?
0
26-11-2022, ora 10:45
Handi
Nu este medic/terapeut
Handi
Este normal sa accepți nu e scârbos deloc no o sa regreți
1
28-11-2022, ora 19:58
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Cand se intampla intre 2 oameni care se iubesc, sexul oral este cel mai frumos lucru care se poate intampla in lumea asta. Si nu te face nici prostituata si nici nimic altceva... Te face o femeie adevarata pe care si-o doreste orice barbat. Cui ai fi vrut sa-i ceara asta, vecinei ? I-a cerut si el persoanei pe care o iubeste si pe care simte ca o poate primi in intimitatea lui. Nici nu va imaginati cat de dureros este sa vrei sa te apropii de cineva din iubire si sa fii refuzat... Tu, si altele ca tine, nu vreti sa faceti sex oral nu pentru ca e scarbos, ci pentru ca vi s-a bagat in cap toate prostiile despre el, gen "gura e pentru sfanta imapartasanie" sau ca devii prostituata daca faci asta. Daca esti casatorita de 10 ani, cred ca esti o femeie tanara, in jur de 30-35 de ani, nu baba din aia spalata pe creier de religie. Mai ai inca sanse sa te indrepti... Si daca pana la urma nu este vorba despre gunoaiele pe care ti le-au bagat altii in cap si chiar este o alegere a ta, atunci asta este, nu esti obligata sa faci, dar iti asumi consecintele alegerilor tale. Cum nici el nu este obligat sa stea cu o femeie care nu il satisface sexual. Daca este ceva nesemnificativ peste care el poate trece, ceva fara de care poate sa traiasca, atunci e ok. Daca nu poate nici el si nici tu, atunci alta cale nu e decat despartirea.
1
18-02-2023, ora 05:49
universum
Nu este medic/terapeut
universum
Nu mai asociați religia cu parerile unor oameni.
0
21-02-2023, ora 09:14
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Nu faceti nici un sex oral..Ce naiba, nu puteti sa va infranati..Sa Ii faca masa sex oral, daca asa vrea.doamne iarta-ma..Fiti femeie adevarata, nu sclava..!
Probabil de atâta plictiseala...dacă tine la dvs.o sa vă respecte, nu se face așa!va mai alegeți cu cine știe ce boala..Nu se mănâncă cumva pe gura, și treburile mici și mari se fac prin alte părți..ce naiba!
1
27-03-2023, ora 10:43
Costin4u2
Nu este medic/terapeut
Costin4u2
Va mulțumesc pentru postări am fost complet amuzat.
Acuma pe subiect sunt căsătorit de 6 ani de zile pana atunci am fost burlac convins pana la vârsta 35 de ani când am zis sa vad cum e sa fii soț si tata... alegerea mea a fost " Doamna pe strada, Gospodina in casa si Curva in pat " .

Din prisma unui bărbat ajuns acum la 43 de ani tata a 2 copii cu o viată împlinita si fericire in cuplu... Facem tot ce ne place împreuna nu exista reticente de nici un fel...

O femeie genul acesta bisericoasa, cu frici sexuale e ceva ce nu e dezirabil unui bărbat cit o fi ea de frumoasa sau cuminte sau educata, daca nu ești curva la soț in pat nu ești interesanta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici