spasme musculare in diverse parti ale corpului..

12-06-2014
roby85
Nu este medic/terapeut
roby85
Va rog mult sa-mi raspundeti cu un sfat sau o solutie pentru urmatoarea problema:
Involuntar si aparent fara motive am inceput sa am spasme musculare in diverse parti ale corpului, preponderent umarul drept si stomac.
Care ar fi motivul?
Multumesc anticipat!!!
5 comentarii
0
12-06-2014, ora 18:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Spasmele musculare pot avea mai multe cauze, cum ar fi : o suprasolicitare a musculaturii, afectiuni ale glandei tiroide, o alimentatie deficitara in anumite principii alimentare, consumul de alcool, stresul, anxietatea etc.
In care din aceste situatii credeti ca va incadrati sau de care va apropiati ?
Pentru a va putea ajuta ar trebui sa cunosc mult mai multe date despre dumneavoastra, in cazul in care doriti sa le oferiti.
Cu stima si respect:
dr Petre Muresan
0
12-06-2014, ora 19:19
roby85
Nu este medic/terapeut
roby85
Cred ca m.as incadra in alimentatia deficitara, mai ales ca urmez o dieta datorata de o gastrita si poate stres, intrucat sunt implicat in multe activitati.
va multumesc pentru promtitudine si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.
sanatate!
0
12-06-2014, ora 19:45
roby85
Nu este medic/terapeut
roby85
Nu am cunostinte ca as avea probleme cu glanda tiroida.
Mentionez ca iau tratament cu VENTER(3/zi) si NOLPAZA(1/zi), ceaiuri, propolis, miere si vitamine ALIVE (1/ZI)
0
15-06-2014, ora 12:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In primul mesaj pe care vi l-am trimis v-am dat date cu caracter general. Pentru a putea spune mai precis ce se intampla, ar trebui sa faceti o serie de investigatii.
Desigur, daca doriti.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
20-04-2015, ora 15:33
lacramioara26
Nu este medic/terapeut
lacramioara26
copilul meu de 6 ani are spasme musculare de 1 an. a avut streptococ a. poate e de la el poate e de la stresul de la inot.face inot de performanta. mam fost la pediatru si ne-a trimis la endocrinologie si i-a gasit nodul la glanga tiroida vascularizat de 1 cm.am facut analizele toate si au iesit bine.
credeti-ma ca as merge undeva sa il vada niste doctori buni sa stiu ce sunt cu spasmele acestea.as merge dar unde?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: