Spasme pe creier

11-04-2018
Elenafrm
Nu este medic/terapeut
Elenafrm
Am făcut acum 2 zile, pentru prima data, niște spasme pe creier. Au început pe zone mari, zona unui ochi, zona urechii, se tot mutau rapid de la o zona la alta pe toată suprafața creierului. Apoi din spasme pe zone mari au început pe zone mici mutându-se mereu rapid. Au durat mai bine de o ora. Din cauza faptului ca m-am speriat foarte tare am făcut si un puseu de tensiune. As dori sa știu care ar putea fi cauza acelor spasme si dacă e posibil sa se repete. Acum 2 luni mi s a descoperit o glicemie de 225 si de atunci sunt la un regim foarte sever tot ceea ce mănânc sunt produse cu indice glicemic mic si foarte rar produse cu indice glicemic mediu. Am repetat analiza la glicemie si a scăzut la 161 dar am hemoglobina glicozilata 7, 5. Nu am mai repetat analiza, aștept trecerea a 3 luni. Este posibil sa fie asta o cauza a spasmelor pe creier? Despre mine as vrea sa mai spun ca iau tratament pentru hipertensiune noliterax dimineața si nebilet seara, fac foarte ușor atacuri de panica ce duc la creșterea tensiunii. Astea sunt problemele mele de sănătate : glicemie crescută, hipertensiune pe fond nervos respectiv atacuri de panica. Va rog sa ma ajutați cu un sfat. Mulțumesc mult.
1 comentarii
0
12-04-2018, ora 14:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai bine mergeti la un Neurolog. Nu stati asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.