sper sa ma ajutati cu un sfat si pe mine..pls

07-06-2007
dolcebie
Nu este medic/terapeut
dolcebie
buna ziua. Am 22 de ani si cam de o luna de zile am scurgeri de sange, chiar si cand nu sunt pe stop, iar in timpul ciclului am si cheaguri de sange.Banuiesc ca e o dereglare hormonala si am inteles ca sunt anticonceptionale care m-ar ajuta sa regleze ciclul. Inca nu am fost la un ginecolog sa-mi faca consultatie ca nu prea am timp liber. Sunt foarte ingrijorata, mie frica sa nu fie ceva mai grav decat banuiesc. V-as fi recunoscatoare daca a-ti putea sa imi spuneti ce am, sau din ce cauza trec prin asa ceva. VA MULTUMESC ANTICIPAT!
2 comentarii
0
07-06-2007, ora 00:00
Dr.Love
Nu este medic/terapeut
Dr.Love
Numai o vizita la ginecolog va stabili cauza acestor sangerari si nu trebuie sa te impacientezi dar sa nu te duci nu va rezolva problema. Daca spui ca dureaza de o luna aceasta sangerare e posibil sa faci o anemie care e mai grava decat ce ai acum. Ce-i aia nu am timp sa merg la doctor cand ai o afectiune? Astepti sa fie si mai rau?
0
07-06-2007, ora 00:00
dolcebie
Nu este medic/terapeut
dolcebie
pey speram sa fie doar o perioada scrta de timp, si sa-mi treaca acea sangerare.Era inainte de ciclu si ma gandeam ca tr sa vina.Dar dupa ce s-a terminat perioada de ciclul care a durat si cam mult( aproape 2 sapt) am observat ca tot mai am acele sangerari. Imi este frica sa nu fie ceva grav. Azi merg la doctorul de familie sa imi recomande un medic ginecolog si voi merge sa-mi faca o consultatie.
MULTUMESC PT RASPUNS!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.