spermatozoizii pot trece de un himen care nu a fost rupt?

04-09-2009
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
daca nu am fost penetrata si himenul nu a fost rupt pot ramane insarcinata daca cateva picaturi din lichidul care lubrifiaza penisul au ajuns la vaginul meu?
8 comentarii
0
04-09-2009, ora 21:42
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
daca himenul nu a fost rupt, sunt sanse mici sa ajunga in vagin si in plus nu e vorba despre sperma sau lichid seminal {(picatura placerii)} din cate inteleg eu tu ai vorbit despre acele picaturi de la inceputul excitatiei care doar lubrifiaza; deci eu zic sa stai linistita si data viitoare sa folositi prezervativ ptr ca este cel mai sigur si nu mai stai cu grija
0
04-09-2009, ora 21:58
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
multumesc mult! sunt ingrijorata pt ca imi intarzie mestruatia si nu stiu care ar putea fi cauza. nici macar nu s-a introdus penisul in vagin fara prezervativ a fost doar un petting.
0
04-09-2009, ora 23:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
NU! Daca este usa inchisa, poti sa treci prin ea? Spermatozoizii nu au calitati extrasenzoriale...stai linistita!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
05-09-2009, ora 14:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
marizza, a fost vorba de petting sau de heavy petting??Ca este o diferenta destul de mare!!
Heavy petting sau pettingul sub mijloc, sub haine, atingerea organelor genitale a ambilor parteneri cu aceeasi mana, include riscul de transfer de fluide, incluzand sperma!Si o cantitate mica de fluid este de ajuns sa transfere o boala sau sa provoace o sarcina pt.ca sperma poate supravietui si în afara corpului, chiar daca pentru putin timp.
0
05-09-2009, ora 15:47
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
nu s-a ajuns pana la sperma...nici macar pana la lichidul seminal.si eu sunt inca virgina
0
06-09-2009, ora 09:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci nu ai cum sa ramai insarcinata!!Oricum, fii un pic mai atenta pe viitor!!
Numai bine!!
Te pup Nick!!
0
06-09-2009, ora 14:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pup si eu Jackie ;)))))))))))))))))))))))
0
11-04-2011, ora 21:10
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
bonibon imi raspunzi si mie la urmatoarea intrebare? Deci prietena mea s-a hotarat sa o facem. am incercat fara prezervativ sa o penetrez (1 cm daca a intrat) apoi am avut parte de acel lichid preejaculator, m-am sters si am mai incercat o data sa o penetrez insa tot fara rezultat.(ea este in continuare virgina adica nu i-am rupt himenul abia daca i l-am atins) posibil sa nu ma fi sters bine si ea sa ramana insarcinata de la lichidul preejaculator (am citit ca lichidu preejaculator contine si spermatoizi)?. astept un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •