Spermicide

04-07-2017
anonim0509
Nu este medic/terapeut
anonim0509
Cu primul meu partener am facut sex neprotejat folosind metoda retragerii. Nu am avut niciun incident neplacut. Cu partenerul meu actual imi este putin teama sa fac fara prezervativ. Daca as combina un spermcid cu acea metoda, as reusi sa obtin un efect bun? M-as putea baza si pe fosta mea relatie in care am facut neprotejat, neavand niciun incident?
1 comentarii
0
05-07-2017, ora 11:07
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

orice contact sexual neprotejat se poate solda cu o sarcina, in relatia anterioara ati avut noroc; in conditiile in care nu va doriti o sarcina in acest moment va recomandam sa folositi o metoda contraceptive, eventual in urma unui consult la un medic specializta pe contraceptive si planificare familiala. Spermicidul protejeaza atat timp cat este folosit corespunzator

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul