spondiloza cervicala?

04-11-2009
chitoi_gabriela@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
chitoi_gabriela@yahoo.com
BUNA SEARA.NUMELE MEU ESTE GABY, AM 44 ANI SI DE APROAPE 1 LUNA MA CONFRUNT CU O DURERE DESTUL DE NEPLACUTA AN CEAFA, MAI BINE ZIS LA ULTIMUL INEL DE SUS AL COLOANEI VERTEBRALE.ESTE O DURERE CARE MA SUPARA DESTUL DE RAU LA FRIG.POT SPUNE CA AM FOST INTERNATA SI M-I S-AU ADMINISTRAT ANTIINFLAMATOARE CA DICLOFENAC(PASTILE) TIMP DE 3 ZILE CAT AM FOST INTERNATA.AM PLECAT LA CERERE, ACASA REPETAND TRATAMENTUL, IAR AN PLUS MAI IAU SI MIDOCALM.MISCARILEW DE ROTATIE ALE CAPULUI POT SA LE EFECTUEZ DAR CU GRIJAALTFEL MA DOARE AN CEAFA DESTUL DE RAU.PE DIAGNOSTICUL FOII DE EXTERNARE SCRIE SPONDILOZA CERVICALA.ASTA DEJA MA ANGRIJOREAZA DESTUL DE MULT.AS VREA, SI VA ROG SA-MI SPUNETI DACA AN SIMPTOMELE DESCRISE ESTE CU ADEVARAT SPONDILOZA CERVICALA, SI CE POT FACE AN VIITOR CA SA SCAP DE EA.DE MENTIONAT FAPTUL CA NU POT SA DEPUN EFORT PRE MARE, SI NICI SA STAU CU CAPULAN SUS SAU AN JOS FFFFFFFFFFF MULT TIMP.VA MULTUMESC DIN SUFLET.
1 comentarii
0
09-12-2009, ora 13:20
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Te rog sa imi spui cum te simti in prezent, la ce sectie ai fost internata si daca aifacut o radiografie cervicala. Din ce oras esti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.