spondiloza cervicala?

25-06-2011
monicka
Nu este medic/terapeut
monicka
Buna ziua,

In urma cu 3 zile am inceput sa am stari de ameteala cu voma. Am mers la urgente unde mi-au fost puse niste perfuzii, si mi s-a spus ca e din cauza Orl. Am fost la consult Orl unde in urma examinarii s-a constat ca nu este nimic anormal, si mi s-a pus diagnosticul Sindrom Icbv.
Am fost si la neurologie unde mi s-a spus ca este vorba de coloana cervicala.
Tratamentul este Bilobil, Betaserc, Vitamaxsi masaj.
Intrebarea mea este:
din cauza spondilozei am starea asta de ameteala ?
Daca stau intinsa in pat nu ametesc decat rar cand misc brusc capul, dar daca ma ridic in picioare toata partea dreapta a capului o simt ca in ceata, parca amortita, ma dezechilibrez, si parca am o presiune in urechea dreapta, si o durere surda in partea dreapta a capului.
Astazi este a treia zi de tratament si parca ameliorarea este nesemnificativa.
Sint disperata pentru ca de 3 zile stau doar in pat. Este posibil ca oxigenarea slaba a creierului sa fie letala?
ce altfel de investigatii sa mai fac?

Va multumesc!
2 comentarii
0
25-06-2011, ora 17:03
monicka
Nu este medic/terapeut
monicka
rog din suflet un medic daca ar putea sa imi raspunda.

multumesc!
0
03-07-2011, ora 12:57
Cristina Dobrin
Nu este medic/terapeut
Cristina Dobrin
Buna, Monicka, am avut aceeasi problema acum trei ani, voma, ameteli, dezechilibru. Am ajuns la spitalul Colentina, la neurologie, unde mi s-apus diagnosticul de sindrom vestibular. Am stat trei zile internata, tratament cu Betaserc si perfuzii pentru ca eram deshidratata, vomam pana si apa pe care o beam. Putea fi tratat la domiciliu in 7 zile sau la spital in 4. Eu am ales spitalul pentru ca sincer, imi era teama sa fiu singura acasa. Stiu ca e greu acum, dar va trece. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: