spondiloza, hernie de disc c4, c5, c6, nevralgie de arnold

15-05-2008
ela31
Nu este medic/terapeut
ela31
am dureri in zonacervicala si ametiala cu stare de voma si mana stanga ma doare si imi amorteste am luat mai multe tratamente dar starea revine iar medici spun ca momentan nu e cazul de operatie din cauza stari imi afecteaza vederea am mers la oftalmolog si nu am nimic am facut rmn.acum fac injecti cu tramadol diclofenac si cerebrolysin si medicamente mydocalm ketonal forte si bilobil dar starea nu se amelioreaza ce mai pot face multumesc
1 comentarii
0
10-03-2009, ora 21:28
madalina2009
Nu este medic/terapeut
madalina2009
Buna, si euma confrunt cu spondiloza si nevralgia arnold, pe mine antinflamatoarele si medicamentele nu ma ajuta. Incearca sa face fizioterapie si kinetoterapie. Am inteles ca ajuta foarte mult. u ma inceput aceste procedee de 1 saptamana si ceva, efectele se vad mai tarziu sau cel putin sper, durerile oricum nu cedeaza si sunt foarte puternice in zona cervicala, partea stanga plus dureri de cap care duc la lipsa de concentrare si imposibilitatea exercitarii oricarei activitati. Sanatate! Spune mi daca ai reusit sa rezolvi problema, acum am vazut ca ai postat anul trecut mesajul. -*


(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.