Sputa cu par

13-01-2016
mihaela16160
Nu este medic/terapeut
mihaela16160
Buna ziua.Am o problema care deja m-a distrus psihic, am inceput de cateva luni sa observ ca am par in sputa nu stiu de unde si cum dar simt parul in gat si este prezent in sputa, nu stiu unde sa merg si ce sa fac, nu dorm noaptea de teama ca parul acela se depune pe bronhii si o sa ma sufoc, am faost la medicul de familie si mi-a zis ca nu are cum sa se depuna in plamani dar daca nu e in plamani de ce este in sputa?ce pot sa fac?radiografie am facut dar nu se vede parul acela?VA rog frumos sa ma ajutati cu un sfat ca nu mai pot sa dorm nici noapteaVa multumesc frumos
3 comentarii
0
13-01-2016, ora 18:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 Initial un consult la psiholog.. frica e o boala aparte
indiferent de boala.. organismul trebuie ajuta sa se vindece si pentru asta e nevoie de un sistem nervs sanatos
2 consult ORL.. care sa examineze endoscopic nas, faringe, laringe
3 posibil sa fie cazul si de endoscopie gastrica.. la gastrologe
0
13-01-2016, ora 18:51
mihaela16160
Nu este medic/terapeut
mihaela16160
Va multumesc pentru raspuns la pneumologie am fost acum 1 luna si am facut si radiografie si spirometrie, mi-a spus ca am usoare obstructii pe caile aeriene mici si pentru ca tuseam si aveam weezing mi-a dat tratament, tusea a trecut, weezing mai am din cand in cand insa am reflux gastroesofagian in fiecare zi si de fiecare data cand tusesc imi vine sa ragai(sucuzati expresia) si am nod in gat si am o senzatie de dispnee, acru in gura s cateodata imi vin inapoi alimentele dupa ce mananc, am luat tratament pentru reflux insa fara nici un rezultat, credeti ca parul acela se poate acumula in plamani si sa se intample ceva rau, sa ma sufoc sau ceva?Va multumesc
0
13-01-2016, ora 20:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu.. nu cred nimic
investigatiile la gastrologie trebuie sa fie mai amanuntite
numai tratamntul NU ajuta
este cazul sa renuntati complet la destul de multe alimente care Va fac rau
gasiti pe forum multe sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.