Stafilococ auriu la nivelul gatului

11-04-2018
AlexandruP97
Nu este medic/terapeut
AlexandruP97
Buna seara ! In data de 2 martie am prestat sex oral neprotejat in zona vaginala unei prostituate. Zilele urmatoare nu m-am simtit prea bine am luat parasinus penta 7 zile, a fost ceva mai bine. Urmatoare zi cum nu am mai luat au revenit simptomele ( un deficit de inghitire adica senzatie de corp strain in gat de asemenea roseata la nivelul pielii extins si celulita pe maini ). Am fost la ORL am facut exudat, a iesit prezent stafilococ auriu sensibil la antibiotice. Am luat sumetrolim o saptamana de 2 ori pe zi 2 seara, 2 dimineata ). Pata de pe corp, negul de la degetul mare si unele senzatii in gat au trecut. DAR a ramas acea senzatie de corp strain in gat, cand incerc sa tusesc ma ustura putin arborele respirator. De asemenea am avut 3 zile ganglioii sublinguali si submandibulari usor inflamati si durerosi, ei au trecut. Va cer ajutorul, pentru ca, intrebarea mea este : stafilococul poate lasa aceste semne dupa tratament ? mai este nevoie de exudat ? Si ce ma sperie cel mai rau, a avut legatura cu acea seara sau am luat de altundeva ? Poate fi o laringita papilomatozica sau altceva ? Multumesc frumos !
1 comentarii
0
11-04-2018, ora 19:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa faceti si testele pentru hepatite la 3 luni si hiv la 6 luni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.