stagnarea greutatii

07-09-2011
MARBEA
Nu este medic/terapeut
MARBEA
Am un bebe de 1 luna, am nascut-o cu 2840 gr, mi-a slabit pana la 2600 gr. acum are 3330gr de saptamana trecuta. Se hraneste doar cu lapte praf Topfer. sunt tare ingrijorata, cam care ar putea fi problema?
4 comentarii
0
07-09-2011, ora 14:42
bulinake
Nu este medic/terapeut
bulinake
Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea :D ! Probleme majore nu cred doar dereglari ale sistemului imunitar la recomandarea unui medic pediatru poti folosi fiole de tonotil deoarece stimuleaza apetitul si inlatura oboseala fizica si psihica.Totusi daca ii dai doar lapte praf pot aparea astfel de probleme doerece nu are acelasi continut ca laptele matern.
0
07-09-2011, ora 16:23
c0rina
Nu este medic/terapeut
c0rina
Laptele praf nu este la fel de usor de asimilat de toti bebelusii caci nu este nimic natural. Lapte de san nu ai ?
Nu face prostia sa-i dai medicamente doar ca a stagnat in crestere cateva zile. Copiii cresc diferit. Problema este insa probabil chiar laptele praf.
0
07-09-2011, ora 19:26
MARBEA
Nu este medic/terapeut
MARBEA
din pacate de 1 sapt se pare ca nu mai am deloc lapte s-a oprit, mai curge din cand in cand dar nu cat sa acopere nici macar 1 masa asa k am trecut la lapte praf Topfer Bio 1, doar ca astazi doctora m-a speriat caci mi-a spus ca daca pana sapt viitoare nu ia in greutate o sa ne interneze.e un copil normal si sanatos, dar sunt cam ingrijorata...
0
10-09-2011, ora 22:28
c0rina
Nu este medic/terapeut
c0rina
Nu are nici un drept, nu-i copilul ei. E al tau ! Sau l-ai scris pe numele ei ?
Si la spital ce-i face ? Il drogheaza ca sa manance ? Vezi ca multi doctori nu vad decat tabele si nu mai gandesc.
Si daca nu corespune tabelelor pe care le declara copii automat ca fiind bolnavi. Insa copii nu se dezvolta toti la fel.
La lapte ii poti da drumul din nou daca doresti. Se poate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •