staphylococcus aureus

17-03-2014
Alehandraa
Nu este medic/terapeut
Alehandraa
Buna ! Am o mica problema. o nedumerire pe care as dori sa mi o puteti rezolva si explica..prietenul meu are de aproape un an probleme cu prostata. am mers la tot felu de urologii si nici acuma nu a reusit sa rezolve aceasta problema.si a refacut niste analize din secretii uretrale masaj de prostata si ii s a spus ca are microbii staphylococcus aureus si enterococcus spp. inainte sa afle el ca are acesti microburi eu am fost la gineocolog, la o simpla consultatie. dupa vreo 2 sapt am fost sunata si mi s a confirmat ca testul mi a iesit negativ.am sunat azi la cabinet sa intreb ce fel de analize mi a facut ca sa pot afla daca analizele care mi au fost facute sunt si pentru microbii pe care ii are prietenul meu. din pacate asistenta ginecologului nu mi a explicat prea multe. am inteles doar ca mi a facut analizele : Colposcopia, Testul Babeş-Papanicolaou,.Ecografia transvaginală si din ce stiu eu mi a luat secretii din vagin.. Simpla mea intrebare este ce analize as putea sa imi fac sa aflu daca am si eu acesti microbi? multumesc anticipat.
2 comentarii
0
17-03-2014, ora 22:45
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca esti din bucuresti poti merge cu sotul la spitalul panduri care sunt pe aceasta problema si au medici foarte buni.
0
18-03-2014, ora 09:44
Alehandraa
Nu este medic/terapeut
Alehandraa
Nu sunt din Bucureşti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •