Stare anormala

13-09-2015
Aliiinna
Nu este medic/terapeut
Aliiinna
Buna seara ! De aproximativ o luna am niste stari anormale care ma pun pe ganduri. Nu mai am pofta de mancare si nici nu imi apare senzatia de foame, deci am ajuns sa mananc foarte putin, ba chiar am si slabit 3 kg. Simt o senzatie de discomfort indiferent de ce as manca si ma simt obosita. Am dureri de spate in zona lombara si cateodata si dureri de cap, in zona cefei. Menstruatia a venit cand trebuia, insa nu normal..o sangerare care a durat doua zile, in cantitati foarte mici si mult mai inchisa ca si culoare. Am facut doua teste de sarcina, insa ambele au iesit negative. M-am programat pentru analize, insa le voi face abia luna viitoare..La control doamna doctor mi-a zis ca i s-ar parea ca am ficatul putin marit. Nu stiu daca diagnosticul este pus corect sau nu. Ce ar putea fi totusi ? Mai e mult pana ajung la analize si sunt destul de speriata..Voi mai repeta un test de sarcina, care sper sa iasa tot negativ :)
2 comentarii
0
13-09-2015, ora 16:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O lingurita de polen pe zi, tinuta sub limba sa se topeasca, cu 15 minute inainte de mancare va va deschide si apetitul si va va ajuta si ficatul.
0
13-09-2015, ora 20:20
Aliiinna
Nu este medic/terapeut
Aliiinna
Va multumesc frumos, voi incerca :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: