Stare depresiva?

28-01-2013
Dany93
Nu este medic/terapeut
Dany93
Buna dragilor am 20 de ani si de cateva saptamani, am o stare ciudata, o tristete, imi pierd increderea in mine, nu mai vreau sa aud de nimeni...este aiurea, nu-mi mai place nimic, tremur si uneori imi vine sa plang...cred ca totul se datoreaza faptului ca de curand am avut un esec care mi-a marcat profund viata...nu stiu, credeti ca sunt intr-o depresie?(PS:este greu de explicat, sunt o multime de sentimente mai mult negative, nu ma mai bucura nimic, parca totul e fara rost) Mai grav e ca imi scade si pofta de mancare, si nu prea pot sa dorm noaptea...este groaznic!!!
2 comentarii
0
28-01-2013, ora 16:44
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna dany 93 faptul ca ai suferit un esec sau o dezamagire cum vrei tu sa ii spui normal ca ti-a creat aceasta stare de tristete
dar ai doar 20n ani
ce ocupatie ai ce sa intimplat de ai aceasta tristete incit iti creaza aceste stari
de unde esti ce nelaceri iti creaza aceste stari ?
este mai probabil o dereglare a organismului, nu cred ca este deja instalata depresia sau anxietatea
eu sufar de 11 ani de atacuri de panika depresie si anxioasa sunt mai tot timpul
de nu vrei sa ajungi si tu in aceasta problema lasa gindurile rele ocupati mintea cu tot ce crezi ca iti va face bine
ia fati tu ceaiul de sunatoare dar tinete de el 2 luni 2 cesti pe zi si sa vezi ce bine iti este
sau pasiflora sa vezi ca o sa fie foarte bn
poate ai o lipsa de vitamine sau calciu mg [magneziu si poate si ele iti creaza aceste stari
de vrei sa vb mai multe o sa iti dau adresa mea de fb
sanatate iti doresc
0
28-01-2013, ora 17:04
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
nu te simti singur
uite eu sunt dispusa sa te ascult de cite ori ai nevoie ok ?
iti dau acum adresa mea de fb sunt pe fb acum ok ?
vb
-*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  • Cercetătorii au descoperit un circuit al tristeții în organism
  • Tristețe fără motiv
  •