Stare voma permanenta

19-01-2016
Lucian121
Nu este medic/terapeut
Lucian121
Buna seara.
Ma numesc Lucian, am 31 de ani si o problema ce persista de 5 ani.
Mai exact am o stare de voma in permanenta.
In fiecare moment al zilei imi vine sa vars (nu vars, nu am varsat niciodata in toti acesti ani) am doar acesta stare de voma si de prea plin (simt ca am mancare pana in gat iar cand ragai este ceva mai bine).
La orice miros care nu imi place imi vine sa vars, cateodata imi vine sa vars doar daca imi vine in minte un miros pe care nu il suport.
La cel mai mic efort care imi implica muschii burtii imi vine sa vars.
Daca dau de aer rece imi vine sa vars.
Daca urc scarile imi vine sa vars.
Nu stiu ce sa mai fac sa scap de aceasta stare de voma care se intinde pe tot parcursul zilei, zi de zi.
In decursul acestor ani am fost la controale de 3 ori, am facut analize care au iesit bine (plamani, ecografie abdominala, analize pentru helicobacter pyrolis, analize pentru hepatita si o endoscopie (care nu stiu pentru ce a fost).
La analizele la care am luat rezultatul azi, singura chetie care nu a iesit bine este
NEUTROFILE: %43.5% limitele normale sunt intre 45% si 80%.
Ce sa mai fac?Unde sa ma mai duc si ce analize sa mai fac?
In speranta ca imi veti putea raspunde, va multumesc.
O seara buna.
3 comentarii
0
20-01-2016, ora 20:21
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ia si tu 2-3 pastile de metoclopramid pe zi, inainte de masa ! Dupa masa incearca cate un comprimat de Enzirem, pe baza de ghimbir - cel mai puternic antiemetic natural !
0
21-10-2017, ora 07:50
nicoaraalexandru
Nu este medic/terapeut
nicoaraalexandru
Oameni buni tocmai ce am dat de un grup din america in care mii de persoane sunt afectate de CANDIDA si medicii lor de familie, gastro si altii pe la care merg le spun ca nu au nimic si din punct de vedere medical, fizic si analize de sange sunt sanatosi tun. Am inteles ca unii dintre voi de pe aceste forumuri ati cautat informatii si raspunsuri si in saiturile straine si nu ati gasit nimic. EU AM GASIT REZOLVAREA majoritatii problemelor noastre. O sa va las un link cu zeci de clipuri pe youtube cu marturiile persoanelor care si-au recuperat viata dupa o infectie cu candida ce dateaza la unii chiar si de 20 ani, va spun ca la mine sincer am peste 12 ani de suferinta in care am inghitit tot felul de medicamentede stomac, de psihiatrie, de endocrinologie, suplimente de vitamine, carbune activ, motilium, nexium, am fost la medici homeopati, am cheltuit aproape 200 000 000 milioane de lei vechi sau 20 000lei noi pe tratamente, analize, consultatii si altele fara nici o rezolvare. Mi-am promis ca atunci cand voi descoperii ce am voi intra pe toate forumurile din romania si voi face public tratamentul cu care m-am pus pe picioare si MI-AM RECAPATAT VIATA. Cine nu se descurca, nu stie sau din orice alt motiv il pot ajuta cu cu achizitionarea medicamentului din america o pot face doar sa imi dati un mail -----*

Va spun cat se poate de sincer ca nu sunt samsar de medicamente, nu ma ocup de intemedieri de medicamente, nu fac reclama platita acestui medicament, si nu vreau sa sune a cliseu de forma: eu mi-am gasit remediul tu ce mai astepti?

Eu am gasit informatia, am expuso public, voi stati si digeratio si daca credeti ca este ceea ce aveti nevoie faceti in asa fel si recuperativa sanatatea.

-----*

(*modificat de admin)
0
11-11-2017, ora 22:31
Dr House
Nu este medic/terapeut
Dr House
Buna seara! Ati facut deja o endoscopie gastro-intestinala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  •