stau mai tot timpul incordat

17-01-2015
alyo9
Nu este medic/terapeut
alyo9
Buna ziua

Ma numesc ---------* si am o stare de incordare de vreo 4 ani din cauza asta cred ca mi-am fortat si cv la ochii deoarece acum cand ma privesc in oglinda si trag in jos de pielita dupa obraz simt ca si cum ochiul ar fi rupt din cap, nu ar mai fi sa zic asa in ghilimele "rupt din cap' tot din cauza asta mi sa inclestat si gura si gura sta tot timpul incordata uneori simt ca gura mi-o ia in sus, alteori ca mi se stramba, credeti-ma ca nu am mai avut un moment de relaxare de 4 ani incoa, nuj ce sa fac am luat si tratamente anti depresive, da in zadar, acum fac tratament cu rispolept consta 50 mg, tot din cauza asta nici sa ma concentrez numai pot, parca sa zic asa ca mie frica de viitor si ma incordez sa nu il confrunt cam asa il percep eu senziata asta, cand stau foarte incordat respir foarte greu, am momente cand stau in pat si mi se incordeaza tot capu inclusiv muschii fetei si am o senzatia de 'lupta sau fugi ' sa zic asa...tot din cauza asta cand vreau sa citesc cv numai mi se duc ploapele in jos, , , , , adica sa imi tintuiesc privirea in jos.mai greu a inceput sa ma doara si gura ca sta foarte inclestata, uneori nici sa mai vorbesc nu pot, -------* simt eu ochii in cap parca as avea doi ochii de sticla si nu s-ar m-ai tine in "cap" poate nu imi gasesc cuvintele da asa simt, sper ca voi sa intelegeti, daca stau foarte calm parca sunt semi-inconstient

(*modificat de admin)
2 comentarii
0
18-01-2015, ora 10:31
Marius03
Nu este medic/terapeut
Marius03
Un mic ajutor, fa-ti programare la medicul psihiatru, si spune-i toate chestiile astea. O sa-ti prescrie si un antipsihotic mai slab, adica in cantitate, si poate si un anxiolitic pentru relaxare.

Spre seara revin la articolul meu, eu te sfatuiesc sa-l citesti, se numeste ' Exerciti de relaxare '.
0
18-01-2015, ora 11:15
alyo9
Nu este medic/terapeut
alyo9
pei iau de 3 ori pe zi jumate de anxiar, dimineata, pranz seara, si depakine si romparkin si fac injectia rispolept consta 37, 5 mg la 2 saptamani...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: incordarea