STEMULIN- o alternativa naturala pentru transplantul de celule stem

03-10-2011
Dacian Purcarita
Identitate neconfirmată
Dacian Purcarita
TRATAMENTELE CU CELULE STEM REPREZINTA ULTIMA REVOLUTIE IN MEDICINA MODERNA
In momentul de fata exista indicatii specifice de utilizare a celulelor stem in peste 70 de boli
REFACEREA ORGANELOR BOLNAVE, DEGENERATE, INBATRANITE
RESTAURAREA BALANTEI BIO-CHIMICE
MARIREA TRAFICULUI LIMFOCITELOR SI MONOCITELOR
CANCER, PRE si POST CHIMOTERAPIE, SCLEROZA MULTIPLA, HEPATITE, CIROZA, DIABET, BOLI NEUROLOGICE, PARALIZII, LIMFOMA, BOLI DEGENERATIVE (RETINOPATIE, MIOPIE, INSUFICIENTA RENALA, PARKINSON, ALZHEIMER, SINDROM DOW etc.), STARE POST-OPERATORIE, RANIRI, INFARCT MIOCARDIC, etc.
STEMULIN (Stem Cell Activator) este de asemenea recomandat in:infarct miocardic, osteoporoza, cancer, hemoragie si infarct cerebral, arterite, scleroza multipla, hepatita, ciroza, insuficienta renala, diabet zaharat, boli ale aparatului digestiv, ale plamanilor, retinopatie degenerativa, miopie, artrite, reumatism, dureri articulare, boli neurologice si musculare degenerative (Parkinson, Alzheimer, scleroza amiotrofica laterala, paralizii, miopatii), arsuri, raniri, etc.
Celulele Stem reprezinta fundatia sistemului de regenerare, reparare si vindecare a organismului.
Cercetari stiintifice recente au conclus valabilitatea acestei teorii concluzand ca celulele stem adulte sunt produse in maduva oaselor dupa care calatoresc prin intreg organismul actionand pentru repararea si optimizarea functiilor organelor si tesuturilor. Pe masura ce imbatranim sau ca urmare a unor boli acute sau degenerative, numarul de celule stem care circula prin organism scade, lasand organismul succeptibil la imbtranire, degenerare a organelor, imbolnaviri mai dese si mai profunde, incapacitate de vindecare. Ingredientele din STEMULIN pot stimula atat productia de celule stem in maduva oaselor cat si eliberarea a milioane de asememea celule pentru a circula prin organism. Celulele stem pota apoi migra si se ataseaza oricarei celule, tesut, os, muschi, cartilaj, organ.....otiunde in organism unde este nevoie de reparatie. Odata atasate, fiecare celula stem se multiplica de 3.000-5.000 de ori
RECOMANDARI:
Pentru refacerea organelor sau tesuturilor bolnave, degenerate, imbatranite, afectiuni ale se poate asocia sinergic cu HGH-Activator
In cancere se poate asocia sinergic cu produsele anticancerigene imuno-stimulatoare, apoptotice, anti-metastatice (REISHI, AHCC, D-GLUCARATE, Coenzima Q10 in doze mari)
4 comentarii
0
20-09-2012, ora 05:56
Flavius_Br
Nu este medic/terapeut
Flavius_Br
buna. mama mea a fost depistata cu ciroza alcoolica. Au vreun rol celulele stem in vindecarea ei ? va rog raspuns
0
07-03-2013, ora 10:22
dee monica
Nu este medic/terapeut
dee monica
buna !!! la varsta de 3 ani de zile am suferit un 'accident' in urma caruia am ramas cu o arsura pe aproape 50 % din corp...acum am 24 d ani...am avut o tentativa de operatie pe la 18 ani, cand mi-am comandat un expander din america pentru a scapa de o bucatica din pielea mea arsa. corpul meu l-a respins, am fost operata de 2 ori, iar a 3 a oara cand au vrut medicii sa ma opereze ca sa imi poata pune expanderul 'altfel' le-am zis k nu mai vreau. acum ma gandesc sa incerc un transplant de piele (de la o persoana decedata), dar nu stiu unde sa caut sau un transplant cu celule stem...numai ca ar dura ani de zile sa-mi fac operatia la cat de mare e suprafata arsa...as vrea sa stiu parerea voastra, ce ar trebui sa fac...multumesc!!!
0
06-04-2014, ora 11:00
Serina
Nu este medic/terapeut
Serina
Produsele lor sunt axcelente, dar va spun sincer nu ajunge doar un produs incercati sa cereti medicului un tratament complet, ele lucreeza mult mai bine impreuna.
0
12-04-2014, ora 17:51
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
STEMULIN nu este o alternativa la transplantul de celule stem. Nu mai afirmati aberatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: transplantul de celule stem

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un nou dispozitiv care ar putea favoriza regenerarea țesuturilor după arsuri
  •