Sterilet cu probleme

08-06-2017
CrissyS
Nu este medic/terapeut
CrissyS
Buna ziua! Acum 6 luni mi-am pus un sterilet Mirena (tin sa mentionez ca nu am fost niciodata insarcinata inainte). Dupa aceea am avut periodic dureri in partea de jos a abdomenului. Mi s-a spus ca vor aparea oricum doar ca mi se par putin severe. Am fost la ginecolog acum 3 luni unde mi s-a confirmat ca totul e ok. Insa in ultima luna durerile s-au intensificat dupa ultima menstruatie. Apar aproape zilnic, sunt de intensitate f mare, uneori cu sangerari de diverse culori, mai alea daca stau mult in picioare sau sunt activa in ziua respectiva. Saptamana trecuta am avut si o secretie maroniu inchis, nu f multa si in seara aceasta m-a durut atat de tare incat imi venea sa vomit de durere. Am programare peste o saptamana sa imi scot steriletul ca nu mai suport dar intrebarea mea este: sa imi fac griji? Sa ma duc mai repede la medic? Poate fi sarcina extrauterina?
1 comentarii
0
26-11-2017, ora 22:22
ElenaIoan
Nu este medic/terapeut
ElenaIoan
Buna Draga mea Nu am văzut nici un răspuns la ceea ce ai postat din partea unui profesionist. Poate îmi raspunde și mie cineva.Aceeași problema o am și eu cu același sterilet Menționez ca am 42 ani cu o naștere prin cezariana și o sarcina extrauterina. Am 2 săptămâni de când mi-a fost montat acest sterilet și am dureri plus mici sângerări in fiecare zi dar care devin mai abundente. La montarea steriletului am fost și chiuretata hemolitic. Tu ce ai făcut? Ce ți-a recomandat doctorul? Sunt speriata din cauza hemoragiei avute și acum nu mai suport sa văd nici o picătura de sânge. Sunt o mama singura cu o fetița încă in clasele primare și îmi este frica sa nu pățesc ceva mai ales ca nu vreau sa o mai sperii. Va mulțumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •