sterilet... si aparitia unor reactii

05-08-2010
doryna888
Nu este medic/terapeut
doryna888
spuneti-mi va rog... acum de o saptamina mi-am pus sterilet, mi l-am pus dupa un an si doua luni dupa nastere si inca nu aveam ciclu si dupa ce mi la pus in prima zi am avut niste scurgeri minore si in a treia zi au aparut mai abundente si in fiecare zi am dureri in abdomen, nu mari dar ma ingrijorez. E posibil asa ceva?
4 comentarii
0
06-08-2010, ora 22:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunt reactii adverse comune in cazul aplicarii de sterilet. Uneori aceasta neplacere cedeaza, alteori nu cedeaza nici dupa mai multe luni.
0
08-08-2010, ora 10:12
doryna888
Nu este medic/terapeut
doryna888
da ce sa fac ca numi se opreste ciclu? am deacuma o saptamina si 3-4 zile.
0
12-09-2010, ora 21:16
doris 20
Nu este medic/terapeut
doris 20
Din cate stiu steriletul se pune in timpul ciclului.Eu am pus fara sa fac test de sarcina si sa dovedit ca eram insarcinata.A fost nevoie de chiuretaj pt.canu sa oprit sangerarea 2 saptamani
0
23-09-2016, ora 16:22
Anne Mary
Nu este medic/terapeut
Anne Mary
Buna ziua!Va rog frumos sa-mi raspundeti.mi-am pus sterilet akm 8 zile si sangerez in continuu nu ma doare nimic doar ca sangerarea este abundenta ca la menstruatie..steriletul mi l-am pus exact a doua zi de la terminarea menstruatiei..este normal ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •