stimulator cardiac si calatoriile cu avionul

05-07-2008
marariu elena
Nu este medic/terapeut
marariu elena
as vrea sa stiu daca un posesor de stimulator cardiac Biotronik poate calatori cu avionul si daca exista un risc in acest sens?
3 comentarii
0
30-11-2009, ora 13:59
paulo
Nu este medic/terapeut
paulo
puteti sa calatoriti fara frica eu detin un defibrilator cardiac si ciar am fost acum o sap cu avionul, numai prin poarta nu aveti voie sa treceti la aeroport vi sa va face un control corporal
0
25-12-2010, ora 13:23
elisavv
Nu este medic/terapeut
elisavv
vreau sa stiu daca pt. interventia de implantare a unui stimulator cardiac se poate face si cu anestezie totala, deoarece cu anestezie locala nu s-a putut face implantul. Va rog sa ma informati in acest sens. Va multumesc!
0
23-04-2012, ora 17:12
diaconu.rodica
Nu este medic/terapeut
diaconu.rodica
buna ziua,
sotul meu este programat pentru vineri la institutul inimii pentru stimulator.poate sa-mi spuna cineva in ce consta
operatia, anestezia este locala sau totala, cate ore dureaza si cam cate zile este spitalizarea, dupa operatie. sotul meu ia si sintrom.inaite de operatie se fac ceva analize ? va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Care este riscul de transmitere a virusurilor în avion?
  •