stimulatorul cardiac este o piedica pt. utilizarea computerului?

125 comentarii 1 2 ..... 4 5
0
27-01-2012, ora 22:38
m_horiaro
Nu este medic/terapeut
m_horiaro
Buna ziua,
De curand am internat-o pe mama la Institutul de Cardiologie de la Padurea Verde din Timisoara...Astazi i s-a facut o coronografie de catre domnul doctor Gavrilescu...In urma acestei interventii, s-a ajuns la concluzia ca este nevoie de un stimulator cardiac si a fost programata pentru aceasta interventie in februarie, la profesorul Pescariu.
Sunt putin speriat, de interventia in sine, tinand cont de vrasta mamei, 68 de ani, dar si despre ceea ce am citit pe acest forum la adresa domnului Pescariu.
Ma poate ajuta cineva care a facut o astfel de interventie la domnul profesor Pescariu?
0
28-07-2012, ora 15:57
alexandra40
Nu este medic/terapeut
alexandra40
eu am biotronk din 2003 si sper sa ma mai tina.m-am operat la tg mures atunci.problema e ca o sa vina vremea sa fie schimbat, fiind persoana cu indemnizatie de handicap trebuie sa-l platesc?la VENITUL CA-L AM NU PREA VAD CUM.CE MA FAC DACA NU ARE SPITALUL PE STOC CAND VA VENI VREMEA SA-L SCHIMB?
chiar am nevoie de un sfat.
0
11-07-2013, ora 10:55
ambmihai
Nu este medic/terapeut
ambmihai
Buna ziua, am o dilema si as dori un sfat.Am 56 ani si din 18.06.2013 in stimulator Medtronic.Inteleg ca trebuie dezvoltata o relatie cu un medic cardiolog pentru urmarire, evaluare si necesara schimbare de stimulator.Daca puteti sa recomandati un cabinet, prefer particular, clinica, unde as putea sa merg la control etc.in Bucuresti-cu exceptia sp.Fundeni.Va multumesc.As dori un sfat si de la domnul Arm-Med.
0
22-11-2013, ora 10:07
Mireloi
Nu este medic/terapeut
Mireloi
Am si eu o nelamurire...
Este normal ca dupa o luna de la implantarea stimulatorului cardiac, mama mea sa mai aiba fibrilatii?
Iainte de stimulator, isi pierdea cunostinta destul de des.Acum a scapat de asta, dar are ameteli, i se inegreste privirea, oboseste
imediat, simte ca nu are putere.Tensiunea e mica, 11/7 sau chiar 10/7, iar pulsul ~75.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns avizat?
Multam'
0
17-04-2022, ora 12:05
halaiq_6xkqh
Nu este medic/terapeut
halaiq_6xkqh
Buna ziua, acum 4 luni m-am ales cu un stimulator cardiac bicameral pentru ca mai aveam doar 27 bpm, nu am simțit nu am avut dureri, eram normal sala, antrenamente.
Doresc sa stiu daca pot primi indemnizație de handicap pt diagnosticele pe care le am, multumesc



Diagnostic principal (DRG Cod 1): I44.2 Bloc atrio-ventricular complet
Diagnostice secundare (DRG):
1. Insuficienta cardiaca, nespecificata
2. Insuficienta mitrala (valva)
Diagnostice formulare libera: IMPLANT DE STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL
PROGRAMAT MOD DD PENTRU BLOC ATRIOVENTRICULAR GRADUL III
INTERMITENT SI BLOC ATRIOVENTRICULAR GRADUL I MOBITZ 2 CU
CONDUCERE 2:1 CU DETERMINISM GENETIC (GENA TRPM4 POZITIVA). BLOC
TRIFASCICULAR (BLOC MAJOR DE RAMURA DREAPTA, HEMIBLOC
POSTERIOR STANG, BLOC ATRIOVENTRICULAR GRADUL I). REGURGITARE
MITRALA USOARA. REGURGITARE TRICUSPIDIANA USOARA FUNCTIONALA
STATUS POST-MIOCARDITA(2020).HIPERTRIGLICERIDEMIE.
Stare la externare: ameliorat
Adaugă un comentariu / răspuns
125 comentarii 1 2 ..... 4 5

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.