stranutat ...noaptea si ziua ptr d-l doctor flueraru

30-10-2009
anhela
Nu este medic/terapeut
anhela
Buna ziua, rinita cronica si stranutat la orice ora din zi si din noapte,.Cu greu m-am hotarat sa cer un sfat dar nu mai stiu ce sa iau si ce sa nu iau...am de mai multi ani o rinoree insotita de stranut, am facut testele ptr alergii frecvente dar nu sunt alergica la nici un alergen, m-i s-a sugerat ca ar fi din cauza mediului in care lucrez /curent/ si e vorba de raceli netratate corespunzator.Precizez ca am aceasta probl.de cca 4 ani.am facut radiografii, sinusurile apar curate, dantura este ingrijita, fara probleme..am luat un tratament cu sinupret 2 pastile de 3 ori/zi, am luat echinacee,.probiotice si ginseng, tinctura de muguri de coacaz, ceaiuri de trei frati patati, ceai de coada calului..si altele.uneori am dureri de cap f mari...2-3 zile, care nu trec decat daca reusesc sa adorm...trebuie sa spun ca am un serviciu static...9 ore in fata calculatorului zilnic.si durerile sunt unilateral, la fel cu rinoreea niciodata ambele nari.cel mai deranjant este ca noaptea ma trezesc si stranut apoi i-mi curge nasul.ma scuzati ca am descris simptomele alan-dala dar nu stiam altfel sa le scriu.va multumesc anticipat ptr sfaturi.am uitat sa spun ca secretia nazala o inghit ziua fara sa vreau si cred ca deja am o pb si cu gatul.mii de multumiri
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.