STREPTOCOCCINUM - remediu valoros contra ASLO marit

34 comentarii 1 2
0
09-02-2013, ora 12:33
carminar
Nu este medic/terapeut
carminar
Buna ziua! Am si eu o fetita care a avut in dec 2011 scarlatina. A urmat un tratament de 5 zile cu penicilina intravenos, apoi 5 cu augumentin pe gurita. Pana in dec 2012 nu am mai avut treaba cu streptococul beta hemolitic de grup A, cand i-a fost descoperit din nou, la un control la ORL (avea otita). A luat 10 zile augumentin, si dupa 10 zile de la tratament i s-a reluat exudatul faringian si i-a iesit din nou streptococul. Nu mai avea nici un fel de simptome. A luat inca 10 zile de Ospen si dupa 6 zile de la sfarsitul tratametului cu ospen am fost din nou cu ea la laborator pt exudatul faringian. Iar are streptococ. Ce ne recomandati sa facem? Pe fetita o tin acasa, nu o duc la gradinita pt ca nu am analizele negative. In acelasi timp nu i-as mai da iar antibiotic. Am gasit cateva informatii despre Streptococcinum dar nu mi-e in clar cum ar trebui sa il administrez si daca e cazul. Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc.
0
29-08-2013, ora 20:03
septimiamelania
Nu este medic/terapeut
septimiamelania
Pt baietelul meu de 11 ani care are ASLO 630 cum trebuie sa -i fac tratamentul cu STREPTOCOCCINUM?
0
13-10-2016, ora 08:58
agora
Nu este medic/terapeut
agora
Buna ziua!
Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Am facut analize pentru fimiu cel mare, care are 8 ani si a iesit ASLO 1130. D na doctor ne recomandat moldamin si in acelasi timp urmatoarea schema : extract muguri vita de vie 25 pic-0-25pic; Poligema 5 25pic-0-25pic; si streptococinum 5 granule in fiecare zi. Si eu am facut acest tratament, doar ca luam streptococcinum 5 granule / saptamanal. Nelamurirea mea aici este...nu este prea mult 5 granule zilnic?
Mai vreau sa va spun ca fiul meu de fiecare data cand facem exudatul, iese NEGATIV. Au avut in clasa caz de scarlatina si am facut exudatul intr-un an de 3 ori. Negativ de fiecare data. Restul analizelor sunt normale, VSH, creatinina...toate sunt ok. Nu inteleg de unde aceasta valoare mare la ASLO? De trei ani de cand a inceput scoala nu a lipsit o zi, nu are muci, nu tuseste nu are nimic. Aaaa! Vreau sa va zic, ca analiza am repetat-o si asta este ultimul rezultat.

Va multumesc!
0
27-02-2017, ora 20:10
izzy-izzy
Nu este medic/terapeut
izzy-izzy
Buna seara. Vreu sa va intreb ca aceste tratamente homeopatice, cum este si sreprococinumul intradevar au efec sau nu, pentru ca si eu am o multime de probleme... Si aslo.. Si cu sange... Si hepatita b. Miam scos si amigdalele dar nu sa schimbat mare lucru. Si mam saturat de injectiile dureroare si stare asta proasta. Va rog raspundetimi sincer pentru ca am 24de ani si vreu sa fac si eu un copil. Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: