stres sau altceva rau?

14-10-2008
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
buna ziua
Am 17 ani si de apropae doua luni ma confrunt cu o mare problema
In urma unei perioade destul de stresante am inceput sa am o stare de ameteala, somnolenta, oricat as dormi nu este de ajuns. Am de asemenea niste dureri de cap, nu foarte puternice, dar care variaza, dinspre zona fruntii, in crestetul capului si apoi mai jos, spre ceafa. Vederea imi este oarecum tulburata, am senzatia ca imaginea pe care o vad se cam misca si se innegreste putin. De asemenea am si dificultati de respiratie-simnt nevoia sa oftez ca sa simt ca plamanii se umplu cu aer si uneori inima imi bate destul de puternic-o simt mai ales cand stau intinsa in pat. In rest nu am che de nimik, sun mai tot impul obosita si nu vreau decat sa zac in pat. Imi pare rau ca din cauza asta ratez momnet efrumoase din viata mea, insa gandul ca as putea avea ceva grav ma obsedeaza. Eu sunt din fire destul de panicoasa si ma gandesc permanent ca am ceva grav si ca nu mai am mult de trait, uneori imi este teama ca nu ma voi mai scula a doua zi, ca o sa mi se intample ceva rau si din cauza asta plang destul de des. Am efectuat o serie de analize de sange, care au iesit normal, mai putin calciul ionic, care era sub limita. Toti din familie imi spun sa ma linistesc, caci nu am nimi grav, ca bolile grave au simptome mai grave si ca totul se datoreaza fatului ca ma gandesc obsesiv la aceste lucruri, insa eu nu ma pot linisti. Credti ca as putea avea ceva grav sau e doar de ordin psihic, asa cum spun ceilalti? Eu nu ma pot linisti si numai cand ma gandesc la asta imi bate iarasi inima tare. Va rog mult de tot daca ma puteti ajuta cu un sfat. Multumesc anticipat
1 comentarii
0
15-10-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Cauta un psihoterapeut !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.