Subfebrilitate dependenta de efort si durata

04-08-2008
Luminitafelicia
Nu este medic/terapeut
Luminitafelicia
Ma numesc Muresan Luminita, am 40ani si incerc din anul 2000 sa gasesc un raspuns la intrebarile care ma chinuie legate de suferinta mea.La-nceputul acelui an am facut o pneumonie interstitiala mixta;inca din timpul internarii temperatura urca mult, iar dupa ce mi se dadeau injectii scadea rapid insa nu pentru mult timp.Foarte greu mi-au putut controla temperatura.Din acel an incoace fac temperatura la orice mic efort adica:mers pe jos, dupa cinci minute urca moment in care trebuie sa ma opresc ca in citeva secunde sa scada;cind dau cu aspiratorul urca la fel de repede, cind matur, cind lucrez cu tastatura calculatorului, uneori cind vorbesc cu cineva, cind gatesc creste rapid, altfel spus cind misc miinile si picioarele.A fost cind a urcat pina la 38grade, si de fiecare data scade in citeva secunde cind ma opresc din ceea ce fac.Nu pot face aproape nimic, ma simt foarte rau.Transpir zi si noapte chiar fara sa fac nimic, noaptea nu ma pot odihni deoarece trebuie sa ma schimb de doua, trei ori.Am junghiuri sub omoplatul drept, incit uneori de durere nu ma pot aseza in pat pe acea parte si totusi in urma tomografului pe care l-am facut, a radiografiilor, a bronhoscopiei nu s-a descoperit nimic anormal, totul e bine la analize.Am fost internata de mai multe ori in ultimii ani pentru precizare de diagnostic atit la spitalul de boli infectioase din Cluj cit si la cel de pneumoftiziologie si cel de medicina interna, Medicala II tot din Cluj, insa de fiecare data mi s-a spus ca nu au gasit nimic, analizele sint in limite normale, mi-au spus ca nu stiu ce sa caute, de ce sa se agate si m-au sfatuit sa ma obisnuiesc cu starea in care sint.Ma chinuiesc de atitia ani de zile fara sa stiu de ce anume sufar, ca sa pot urma un tratament;am obosit si nu mai stiu la ce medic sau spital sa ma adresez pentru a incerca sa aflu ce-i cu mine.Va rog ajutati-ma sa inteleg ce se-ntimpla cu mine, imi puteti recomanda un spital sau un medic din Bucuresti?Exista acest tip de temperatura si la alti oameni?Nu am probleme ginecologice ori stomatologice.In acesti ultimi ani am inceput sa fac hipertensiune arteriala;tot din anul 2000 dupa acea pneumonie am inceput sa sufar si de polialergie este posibila o imunizare totala?Ce ma sfatuiti sa fac?Exista cineva in aceasta tara care sa-mi poata pune un diagnostic?Va multumesc mult
1 comentarii
0
11-12-2009, ora 18:15
zoli.bede
Nu este medic/terapeut
zoli.bede
-*
incerc sa te ajut
Multa sanatate!

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.