sufar de foarte multi ani de atacuri de panica, anxietate, o fobie puternica ca fac infarct | Forumul Medical ROmedic

sufar de foarte multi ani de atacuri de panica, anxietate, o fobie puternica ca fac infarct

11-03-2011
green.eyes_69
Nu este medic/terapeut
green.eyes_69
buna ziua, sunt iolanda si am 42 de ani, sufar de foarte multi ani de atacuri de panica, anxietate, o fobie puternica ca fac infarct. acum 2 ani mi-am facut ekguri peste ekguri, ecocardiograma, holter 24 de ore si nu mi-a iesit nimic.dupa 2 ani de stres puternic in italia am starile mult mai puternice, am avut nopti in care nu am inchis un ochi de frica ca fac infarct, azi nu m-am simtit bine las servici, calduri si lipsa de aer, m-am dus sa-mi fac un ekg si mia iesit ca probabil mai demult am facut un infarct.e posibil, fara sa am dureri?dureri asa mari, vreau sa spun.puteti sa-mi spuneti ce e de facut? sunt atat de speriata ca nici sa dorm nu mai pot, imi vin numai ganduri negre in cap.va multumesc anticipat
8 comentarii
1
11-03-2011, ora 17:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In primul rand trebuie sa te reculegi, sa te calmezi, sa gandesti pozitiv, putand apela pe perioade scurte si la medicamente anxiolitice usoare.nu ai medic de familie acolo unde esti ? Te poate ajuta cu anumite calmante, care-ti vor odihni psihicul si creierul, vei putea dormi si-ti vor elimina gandurile negre, pesimiste..Apoi ar fi bine sa faci cateva analize la laborator, inclusiv hormonii tiroidieni.menstruatie ai lunar, regulat ?
0
11-03-2011, ora 22:11
green.eyes_69
Nu este medic/terapeut
green.eyes_69
buna seara si multumesc ptr raspunsul dvs, am fost azi la doctorita de familie si mia dat trimitere la laboratot ptr analizele necesare si ptr tiroida si ptr inima, sunt foarte speriata, citesc tot felul de metode de relaxare pe internet, doar ca nu reusesc sa ma relaxez, frica e mai puternica decat mine, oricum multumesc din suflet ptr raspuns.da ciclu am in fiecare luna, destul de regulat, vine cam la 25 de zile

o seara frumoasa, iolanda
0
12-03-2011, ora 22:25
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
ce ce nu mergeti la psiholog?
0
13-03-2011, ora 17:09
green.eyes_69
Nu este medic/terapeut
green.eyes_69
am fost cand am fost in romania si la psiholog, , am facut doar 2 sedinte ptr ca trebuia sa ma intorc in italia.ERAU PREA PUTINE PENTRU CA NU AU DAT REZULTAT.AICI NU IMI PERMIT SA MERG PENTRU CA COSTA FOARTE SCUMP.IDEEA ESTE CA SUNT FOARTE ANXIOASA, SI ACUM DE CAND MI SA SPUS CA PROBABIL AM FACUT UN INFARCT MAI DEMULT, MA GANDESC IN FIECARE MOMENT CA VOI FACE ALTUL.SUNT OBSEDATA, AM O FRICA GENERALIZATA, NU MAI STIU CE SA MA FAC.STIU CA GANDESC NEGATIV, VREAU SI INCERC DIN RASPUTERI SA AM O GANDIRE POZITIVA, DOAR CA FRICA SI GANDURILE NEGATIVE SUNT MAI PUTERNICE DECAT MN,
0
13-03-2011, ora 20:17
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
de ce nu incercati o terapie on line, chiar functioneaza
0
13-03-2011, ora 22:15
green.eyes_69
Nu este medic/terapeut
green.eyes_69
daca functioneaza incerc cu mare placere.puteti sami spuneti unde sa caut sau pot face cu dumneavoastra?????????
vas fi foarte recunoscatoare daca mati putea ajuta!!!!

multumesc, iolanda
0
13-03-2011, ora 23:44
green.eyes_69
Nu este medic/terapeut
green.eyes_69
multumesc din suflet!!! puteti sami spuneti un interval de ore cand va pot contacta?
0
05-02-2017, ora 15:00
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Psihologie, Constanta
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Pentru psihoterapie-consiliere psihologica on line recomand site-ul ---------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici