Sufar de glanda tiroida, pana in prezent am luat o multime de medicamente

06-06-2009
paula2009
Nu este medic/terapeut
paula2009
Sufar de glanda tiroida, pana in prezent am luat o multime de medicamente si am fost la foarte multi doctori. Prezint niste simptome ciudate, am frisoane, ma dor toti muschii, nu pot dormi noaptea, am o stare permanent depresiva, si imi simt inima batand permanent in gat. Nimeni nu mi'a dat un diagnostic clar, si am perioade cand am aceste simptome insuportabile ! Cei mai multi au spus ca e de la glanda, dar cu toate astea nici un tratament nu a avut vreun efect.. am nevoie de un diagnostic !! Am facut si analize, dar nimic. Ajutati'ma !
2 comentarii
0
06-06-2009, ora 12:14
gege
Nu este medic/terapeut
gege
buna
si eu am probleme cu tiroida si sper sa te ajut cu niste raspunsuri
spune-mi ce diagnostic ti-a pus la endocrinologie, analizele cum sunt?
pt glanda trebuie sa faci TSH, FT4 si sunt mai multe da trebuie sa stii sau sa te trimita un endocrinolog.
si daca ai intradevar o afectiune a glandei trebuie sa faci tratament neintrerupt.
de ex.eu am avut hipertiroidism(acum sunt operata) si aveam aceleasi stari ca si tine si am umblat la"n"medici si nu stiam ce am.din proprie initiativa am cerut o trimitere la un endocrinolog si am descoperit aceasta afectiune.e o singura boala dar are atatea simptome de zici ca suferi de alte 4-5.eu am descoperit asta acum 6 ani dar se poate sa fi avut-o de demult si nu am stiut.este si ereditara.
mie mi-a dat toata viata peste cap.mai ales starile depresive.
med.de familie mi-a spus ca bolile glandei sunt combinate cu starile depresive si acum eu fac tratament si pt depresie.daca iti pune diagnosticul corect si faci tratament nu fii ingrijorata ca o sa fie bine.
spunem-i ce analize ai facut tu si daca ai fost la endocrinolog -ce ti-a zis?
si trebuie sa gasesti unul bun ca si eu am fost la unul dar apoi l-am schimbat.ca nu sta ei sa-ti explice cum se manifesta boala si ce tre sa faci.ei iti dau diagnosticul dupa analize si apoi medicamente mai mult sau mai putin eficiente.
poate ai avut timp sa citesti cum se manifesta bolile tiroidei.daca nu-te sfatuiesc sa o faci !
deci-scrie-mi ce analize ai facut si cum sunt.
ma mir ca nu ai un diagnostic.
si daca mai ai intrebari -scrie
o zi buna
0
18-12-2009, ora 13:39
Liliana Laz
Nu este medic/terapeut
Liliana Laz
Dereglarile endocrinologice sunt pacatoase, Asa cum spune un medic drag mie, ce-mi este colaboratoare, ca acest domeniu este fara cap si fara coada. Pacientul trebuie analizat pe de-a-ntregul. Drept pentru care vin inaintea ta cu un raspun. Da este o solutie. si am rezultate in acest sens adica un exemplu: o persoana careia i se recomandase o multime de medicamente prntre care si eutirox (vezi reactiile adverse s. a.) in doze mari, a scapat (treptat) de el. Mergand in paralel cu medicatia. Consumand produsele dupa schema personalizata. Este vorba de o cura cu produse naturiste bazata pe reglare emtabolica plecad de la detoxifiere si ajungand pana la reglarea endocronologica ce te intereseaza. Daca vrei mai multe detalii, spune-mi aici si iti dau mobilul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.