Sufar de hipotiroidism si fac tratament cu Eutirox

09-08-2007
miky75
Nu este medic/terapeut
miky75
Sufar de hipotiroidism si fac tratament cu Eutirox de 50mg. De cand am descoperit acest lucru m-am ingrasat 20 de kg in 2 ani.Mentionez ca mai fac si tratament pentru depresie cu Rispolept Consta 50mg, Deparkine si Prozac. Din cauza tiroidei m-am ingrasat?La care se mai adauga si tratamentul antidepresiv?
De cateva luni am stagnat la 90Kg, dar credeam ca nu ma mai opresc, este si din cauza tiroidei?
4 comentarii
0
09-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Dar nu ti s-a prescris si un regim alimentar pt ca in general persoanele cu probleme cu glanda tiroida au si probleme cu greutatea?Si cu tratamentul antidepresie cum mergi, te ajuta sau cand ai crize te refugiezi in mancare?
0
09-08-2007, ora 00:00
miky75
Nu este medic/terapeut
miky75
Ba da mi s-a prescris si un regim alimentar dar nu m-am putut tine de el, iar cu tratamentl antidepresiv acum e mai bine, il fac de doi ani, si m-am mai calmat cu mancarea dar inainte exact cum ai spus, cum nu-mi convenea ceva cum la mancare.Mai am tendinta asta si acum, cred ca trebuie sa tin un regim pana la urma.
0
09-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Te pot ajuta cu asta dar am nevoie de f multe info de la tine plus rez.analizelor si ce-ti spune medicul endocrinolog;-
0
24-06-2009, ora 02:01
patrycia
Nu este medic/terapeut
patrycia
buna sufar de tiroidita cronica si iau tratament cu Euthyrox 25 de cateva luni sunt cam slabuta si nu ma pot ingrasa deloc desi persoanele care sufera de aceasta boala sunt mai plinute Ce as putea sa fac De ce nu ma ingras As dori sa mentionez ca am 34 ani 1 75 si 45kg Astept raspuns multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.