sufar de lupus

05-01-2008
anna_marya
Nu este medic/terapeut
anna_marya
Buna ziua.Sufar de lupus sistemic eritematos.De mai bine de un an am acest diagnostic.Am fost internata de urgenta si mi s-a administrat doza de 10 pastile de prednison pe zi +omez...de atunci am refacut analizele lunar si astazi am ajuns la 3, 1/2 pastile de prednison.Am trecut printr-o mare depresie si m-am umflat...dupa o perioada ma simteam atat de bine incat ajunsesem sa fiu fericita ca am aceasta boala, dar..a venit iaz o zi in care am inceput sa ma simt rau..acum aproape 2 luni am facut o toxiinfectie alimentara care a avut urmari urate:nestiind ce am am mers la dr mea si mi-a zis ca am facut toxiinfectie alim, mi-a facut analize la sange, si toate analizele mi-au iesit bine, cu exceptia urinei...mi-a zis ca am infectie urinara si mi-a dat ciprinol...am luat ciprinol, desi eram cu stomacul "in pioneze" dar am luat 8 zile in loc de 10, pt ca pur si simplu nu mai puteam...mi-au facut foarte rau.si asteptam intr-un final sa ma simt mai bine...dar am facut si un coproparazitologic si mi-a descoperit giargia..destul de multa...am facut trat cu zentel 5 zile si acum am repetat analiza si mai am 20 %din ce aveam.mi s-a zis ca trebuie sa il ami repet odata...dar problema mea cea mai grava este ca ma simt in continuare rau, ma simt foarte slabita, de cand a inceput tot chinul asta manac numai supe si orez fiert pt ca daca amanc altceva ma ustura stomacul, nu pot sa iau calciu din acelasi motiv, nu pot sa dorm noaptea...ma trezesc brusc din somn cu niste crampe de nu stiu ce sa mai fac...mi-e frica si nu vreau sa mor asa de tanara:(
dr mea mi-a atras atentia si i-am ramas fidela pt ca a reusit sa am faca sa ma simt bine, dar nu ma ascuta mai deloc...nu are timp pt nimeni..in 10-20 min trebuie sa ii spun tot ce m-a deranjat timp de 1-2 luni in care nu ne-am vazut...am cazut iar in depresie.nu stiu ce sa fac..sunt o fire foarte slaba.va rog sa imi ziceti unde sa merg sa imi mai vada cineva analizele si sa imi zica ce am.ca nu mai rezist in starea in care sunt.plang zilnic...chiar de mai multe ori pe zi.am slabit de abia am putere sa ma tin pe picioare si sunt neodihinita.va rog sa ma ajutati!!!va doresc multa sanatate.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.