sugarul de 2 luni si fontanela

15-04-2010
gabriella25
Nu este medic/terapeut
gabriella25
bebelusul meu are aproape 2 luni si deja fontanela i s-a inchis.am auzit ca fontanela se inchide in cateva luni.e normal daca s-a inchis asa de repede?
3 comentarii
0
17-04-2010, ora 20:35
morona
Nu este medic/terapeut
morona
Pai din ce stiu eu nu e prea bine.Cred ca este vorba despre calciul din organism, dar nu as vrea sa spun ceva de care nu sunt sigura.Ce stiu sigur e ca fontanela se poate inchide intr 6 luni si 24 luni.Sau cel putin asa am citit.Deci cel mai bine este sa mergeti la un control de specialitate cu bebe.
Multa sanatate.
0
18-04-2010, ora 14:53
gabriella25
Nu este medic/terapeut
gabriella25
pai da dar s-a inchis dar nu toata mai are un pic.dar oricum nu mai e asa de mult ca atunci in primele saptamani.
0
19-04-2010, ora 13:29
morona
Nu este medic/terapeut
morona
Si bebe al meu are 1 an si mai are deschisa fontanela foarte putin, se simte cand pui mana.Dar din ce stiu eu abia dupa 6 luni incepe sa se inchida.Eu stiu ca pe la 1 luna si ceva - 2luni avea fontanela 3cm /4 cm si imi zicea dr.pediatru ca asa e normal.De asta am zis ca mai bine faceti un control de specialitate.Dar medicul pediatru al copilului ce spune ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea sugarului de trei luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de cinci luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea sugarului de șapte luni
  • Evaluarea sugarului de opt luni
  • Evaluarea sugarului de nouă luni
  •