Sunet in gat

30-03-2011
Azis
Nu este medic/terapeut
Azis
De cativa ani mi se aduna in gat muci, in special dimineata si tot trebuie sa scuip. Recent am fost la medicul de familie, am facut raze la plamani si sangele, au iesit bune. Am luat 10 zile AERIUS, apoi o perioada EURESPAL, ACC. Acum parca simt un mic deranj mai jos de gat si nu se mai aduna cantitatea aia. Problema e ca dupa ce alerg la fotbal imi vine sa ragai... si se aude un suierat la inspiratie. Acelasi sunet se aude cateodata si dimineata cand ma trezesc unscat in gat si "infundat" si patrca as fi ragusit. Se poate sa fie de la stomac ? Daca da, ce trebuie sa iau?
5 comentarii
0
30-03-2011, ora 22:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da e de la stomac.
nu tre sa ei nimic pana nu mergi la Gastrologie pentru investigatii
renunti la bauturi acidulate, mancare acra( bors, otet, muraturi) si fructe citrice
0
30-03-2011, ora 23:05
costina1989
Nu este medic/terapeut
costina1989
Buna ziua am gatus foarte uscat si mi-a aparut un ganglion sub ureche, si inainte de aparitie tuseam foaarte des si cand tuseam scuipam flecma acum nu mai tusesc asa mult dar am gatul uscat si ganglionul e putin rosu si e vizibil, ma puteti ajuta ce poate fi e aparut de 2 zile, multumesc
0
30-03-2011, ora 23:59
Azis
Nu este medic/terapeut
Azis
Daca merg la investigatii imi baga cablul ala in stomac? Nu exista ceva general care sa iau iar daca nu-si face treaba sa merg...?
0
31-03-2011, ora 03:13
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
endoscopia este cea mai sigura la ora actuala, Sunt cabinete la care se face anestezie
0
16-05-2011, ora 17:41
Azis
Nu este medic/terapeut
Azis
Ieri dupa ce am alergat, cand am ajuns acasa iar s-a auztit acel sunet, doar cand respir pe gura. Sa fie "raluri crepitante" sau de la secretii lipite pe trahee?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.