Sunete ciudate in urechi. Va rog ajutati-ma!

20-01-2008
narcis21
Nu este medic/terapeut
narcis21
Am fost operat in martie 07 de deviatie de sept dupa ce am primit un pumn care mi-a spart nasul. In aprilie am inceput sa aud un sunet foarte incet in urechea stanga. Un piuit. A continuat pana astazi, dar a crescut enorm in intensitate. Aud foarte bine, doar ca simt ca am urechea (stanga) infundata si aud acest piuit infernal. Piuitul este continuu si este non-stop (zi, noapte, chiar si daca ascult muzica la casti se aude mai tare decat muzica). Ma deranjeaza foarte tare cand incerc sa adorm. De cateva zile am inceput sa aud un vajait (acesta nu este continuu) in urechea dreapta. Un fel de pulsatie. Imi cer scuze dar nu ma pricep la termenii medicali. Am fost la medici ORL (am facut si testul BERA) am fost la un medic neurolog, am facut si un RMN de capul meu. Nu a gasit nimeni nimic. Nu stiu ce sa mai fac. Domnul doctor Pascu de la ORL mi-a spus sa ascult sunetul de la radio dintre statii dar mai rau ma deranjeaza. Si nu pot sa stau cu acel sunet noaptea. La neurolog mi-a spus ca exagerez eu si ca nu ar fi nimic grav. In fiecare zi e mai rau. Va rog ajutati-ma ! :(
8 comentarii
0
20-01-2008, ora 00:00
narcis21
Nu este medic/terapeut
narcis21
Am uitat sa adaug faptul ca am facut si audiograme (vreo 5 la numar) si impendansmetrie (nu stiu sigur daca am scris corect) si au iesit toate bine.
0
21-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
e posibil sa aiba legatura cu acea operatie de deviatie de sept.Aceasta e o interventie destul de invaziva ce implica si sinusurile si e posibil sa fi ramas o sensibilitate sinusala care la sindul ei produce o presiune in ureche si de aceea sa ai aceste probleme.Scrie-mi daca vrei detalii -.Scrie-mi si daca ai luat ceva tratamente ca sa vad cum te pot ajuta.
0
02-10-2009, ora 13:00
GIULIA 1
Nu este medic/terapeut
GIULIA 1
Buna
As vrea sa stiu unde se poate face acest test bera pentru o fetita de 2 ani, in vederea implantului. si ce reprezinta testul bera?
Multumesc anticipat.
0
02-10-2009, ora 13:17
narcis21
Nu este medic/terapeut
narcis21
GIULIA, se poate face testul BERA (cel putin eu acolo l-am facut) la spitalul de ORL, langa spitalul panduri. Venind spre hotelul Marriot, de la unirii, dupa ce treceti de hotel, ajungeti la intersectia intre calea 13 septembrie si soseaua panduri, faceti dreapta ca sa intrati pe soseaua panduri, si apoi prima la dreapta(lasand biserica catolica in stanga), drept inainte veti gasi spitalul.
0
02-10-2009, ora 13:36
GIULIA 1
Nu este medic/terapeut
GIULIA 1
Si in ce consta acest test?
Nu sunt din Bucuresti, imi poti da un nr de telefon al spitalului?
0
02-10-2009, ora 13:49
narcis21
Nu este medic/terapeut
narcis21
Nu am un nr de tel al spitalului. Nu mai tin minte nici cum se cheama. Va rog dati-mi un bip la ----------* ca sa am numarul dvs de tel, si cand aflu cum se cheama va dau un bip sa ma sunati. Incerc in cursul zilei de azi sa trec pe acolo sa aflu numele spitalului, e aproape de mine. Si avand numele puteti cauta un numar pe internet. O zi buna!

(*modificat de admin)
0
02-10-2009, ora 17:29
GIULIA 1
Nu este medic/terapeut
GIULIA 1
Am gasit nr de telefon al spitalului. va multumesc frumos pt ajutor.
0
02-10-2009, ora 20:05
narcis21
Nu este medic/terapeut
narcis21
Asa ca fapt divers am fost azi acolo pana la camera de garda si au zis ca nu imi dau numarul de telefon. Ca trebuie sa veniti cu trimitere de dimineata in cursu saptamanii si sa asteptati ca sa va primeasca la consultatie. Si pur si simplu nu au vrut sa dea numarul ! Atata birocratie. Ca sa fiti sigura ca ati cautat numarul corect va scriu numele institutului:

Institutul de fonoaudiologie si chirurgie functionala ORL "Prof Dr Dorin Hociota"", strada Mihail Cioranu nr 21, sector 5

Sper sa va rezolvati problemele si sa fie totul bine cu fetita. Eu va urez toate cele bune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: