Sunt disperat incotro sa o iau :((( dureri in zona inimi intepaturi catre mana stanga tensiune foart

24-02-2010
Krazvan
Nu este medic/terapeut
Krazvan
am 21 de ani ma simt rau dureri in zona inimi intepaturi catre mana stanga tensiune foarte mare 18/15 am toate analizele facute rmn cranian rmn abdominal analize la glandele suprarenlale sunt in limite normale cat si cele la tiroida simt ca am temepratura cateodata frisoane crizele apar mai mult seara imi amortesc bratele limba fata am fost la bucuresti la cardiolog am facut ecocord ekg peste ekg inima arata sanatoasa decat tahicaridi urmez tratament de 3 saptamani panagin aspenter aprovel vagostabil rivotril si tot rau ma simt sunt investigat din cap pana in picioare ma'm gandit la o angiografie dar doctori au zis ca nu e envoie odata ce ekg u'rile au ratat toate super bine cat si cord grafiile am fost la mai multi doctori cardiologi ajutatima va rog sunt disperat am teama de moarte in timpul crizelor tensiunea imi creste fff mare astept un raspuns va multumesc mult
7 comentarii
0
24-02-2010, ora 18:52
Krazvan
Nu este medic/terapeut
Krazvan
am uitat sa precizez dupa ce imi trece criza la 2 3 minute incep cu niste tremuraturi necontrolate are membrelor capului si picioarelor ajung mai mereu in urgenta cu tensiuni mari obosesc repede si cand ma scol din pat insomnii teama k am sa mor astept un raspuns multumesc anticipat
0
24-02-2010, ora 23:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Razvan,
trebuie sa mergi neaparat la un medic homeopat caci afectiunea ta este foarte usor vindecabila cu ajutorul homeopatiei si imposibil de vindecat cu medicamentele clasice. Aspenterul este o prostie, este aspirina rebotezata. In ce oras esti sa-ti pot recomanda un homeopat bun ?
0
01-03-2010, ora 16:48
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
mai nou are si o ura impotriva aspenterului. acest scarface
s-ar putea sa suferi si de atacuri de panica, poti sa mergi la un psiholog sau psihiatru? doar sa te consulte si sa vada daca are vreo legatura cu psihicul afectiunea ta
0
01-03-2010, ora 20:27
Krazvan
Nu este medic/terapeut
Krazvan
BUna am fost si la psihiatru sunt nu stiu ce sa mai cred totusi ma tin bine psihic ma inteapa ca'm o ora pe ziii si dupa imi trece durearea de inima intepaturi usoare k un ac a intepat odata si a trecut dupa 10 minute din nou cam asa este... 5 minute depinde daca nu mi'a iesit nimik la egk nici la eco cord am facut 4 eco cord 20 de ekg ma gandesc la o coronografie nu e vorba k ma sperii dar na imi e frika dracu fac un infarct stii tu Analizele bune pacientul mort.. Multumesc
0
01-03-2010, ora 20:30
Krazvan
Nu este medic/terapeut
Krazvan
si scarface mersi pentru raspuns dar nu cred k esti vorba de medicina homeopata la mine succes si aspirinaa 100 la 100 ajuta la arterele inimi circulatia saangelui si intarirea inimi ok !
0
01-03-2010, ora 22:00
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Krazvan incearca sa nu intri in panica deoarece dupa parerea mea daca toate analizele sint bune este vorba de palpitatii pe baza de stres. Totul pleaca de la felul cum poti sa te controlezi. Un medic bun poate sa-ti recomande niste calmante usoare CALMOGEN niste calciu-magneziu pe care iarna nu le prea asimilam si sint principalii factori ai starilor explicate de tine. Daca ar intra Mr.Nick pentru care am o deosebita apreciere (are cunostinte medicale) ti-ar putea spune ce sa faci.Sfatul meu este sa consulti un psiholog.Problema e ca iti creste si tensiunea si aceasta trebuie tinuta sub control. Eu cred ca nu e nimic grav. Toate cele bune si puneti toata nadejdea in Dumnezeu. CREDINTA poate totul.Mie nu-mi place sa-i spun AUTOSUGESTIE.Multa sanatate! aym
0
03-03-2010, ora 10:20
Krazvan
Nu este medic/terapeut
Krazvan
azi noapte pe la ora 4 spre 5 am sismti ca mi sa oprit inima si nu a ma mai putut sa respir
nici o durere nimik doar k mi sa oprit atat si ma'm trezit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipotensiunea
  • Palpitațiile
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  •