Sunt disperata: insarcinata in 5 saptamani. cum pot provoca avortul spontan?

27-05-2012
magic!
Nu este medic/terapeut
magic!
Am 31 de ani, am 5 saptamani si 5 zile insarcinata, nu sunt in tara, sunt pe vas, am nevoise de ajutorul dumneavoastra sa imi spuneti cum pot provoca avortul spontan si daca se poate.
6 comentarii
0
27-05-2012, ora 09:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Nu se poate sa-ti provoci un avort singura, intreruperea de sarcina se face numai de medic...
Sa nu incerci vre-o metoda empirica, risti sa se intample o tragedie...
Multa bafta.
0
27-05-2012, ora 09:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu se poate, posibilitatile de avort la cerere pe un vas sunt nule ; cat timp vei sta pe el ? Ar trebui sa vorbesti cu capitanul si la prima escala sa rezolvi. Mai ai copii ? Avand in vedere varsta ar cam trebui sa te gandesti si la tine, un copil e o binecuvantare ; vei spune ca nu-i cazul sa tin predici de duminica dimineata, dar gandeste-te bine ce faci.
0
27-05-2012, ora 12:38
ionelaionela92
Nu este medic/terapeut
ionelaionela92
eu zic sa il ti...eu am fost la spital am avut o problema de sanatate so doctorii mi-au dat pastile
sa=mi provoace avort eram in 6 luni...si D-zeu a facut k si fetita mea sa traiasca...desi e nascuta la 6 luni.acum e bine si e sanatoasa:).eu zic sa te gandesti k un copil in ziua de azi nu e o greutate
0
27-05-2012, ora 14:50
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
iertare!
poate-scriu poate..ca,
acest copil este conceput cu CINEVA care, si-a dorit DOAR o noapte de amor (sau te-a obligat)...
iar acum, NU stii CUM sa scapi?!?
ASTA ar trebui sa zici AICI...pe cinstite, d-nei doctor..
si te va indruma-de BINE.
O zi faina!
0
27-05-2012, ora 17:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Oriude te vei opri sa faci avort nu uita sa-ti cumperi pilule contraceptive sau prezervative pentru perioada cat esti pe vas...
0
11-07-2012, ora 14:59
danielaelenat
Nu este medic/terapeut
danielaelenat
Buna ziua, in speranta ca cineva citeste postarea mea, vreau sa cer o parere asupra problemei cu care ma confrunt.In perioada 17-23 iunie am fost in concediu la mare si ca de ficare data in ultimii 2 ani m-am intors cu aceleasi simtome si scurgeri si anume candida(cred eu).Partea buna sau proasta ca nu stiu cum sa-i zic este ca din imposibilitatea de a ajunge foarte curand la doctor, am decis sa-mi iau 12 ovule de cervugid, stiind ca aceste ovule mi le-a prescris medicul mai tot timpul.TIN SA MENTIONEX CA ULTIMA MENSTRA AM AVUT-O INCEPAND CU DATA DE 8 IUNIE, SI DUPA CALCULELE MELE PE 6 IULIE AR FI TREBUIT SA-MI VINA, insa nici un semn deocamdata, chiar daca de 2 saptamani ma dor sanii ingrozitor! Intrebarea mea este:se poate sa fie vorba de o sarcina si in cazul asta trebuie sa fac intrerupere datorita cervugidului?Am citit pe prospect si scrie ca nu se administreaza in perioada sarcinii, va rog mult, daca se poate sa-mi raspunda cineva!Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Protejarea sarcinii - riscuri de întrerupere a sarcinii și cum să le eviți
  • Avorturile repetate și inexplicabile, mai frecvente la femeile cu un simț al mirosurilor corporale mai bun
  • Riscul de avort spontan este mai mare în lunile de vară
  • Temperaturile ridicate ar putea crește riscul de avort spontan
  • Examinarea placentei poate releva cu acuratețe mare cauza unei sarcini pierdute
  •