Sunt gravida???

17-05-2017
MariaCristina17
Nu este medic/terapeut
MariaCristina17
Buna ziua!
Iau anticonceptionale yaz iar luna trecuta am uitat o pastila de pe al 3 lea rand adica a 16 a pastila. Am citit pe cutie unde scrie ca daca uit o pastila de pe randul respectiv trebuie sa o iau si pe cele albe placebo sa le arunc. Am facut in tocmai, am luat pastila dupa 13 ore de cand trebuia initial, le am continuat pe celelalte apoi am aruncat pastilele placebo si am inceput alta cutie.
Problema este ca mi a intarziat menstruatia, si azi se fac 2 saptamani de cand trebuia sa imi vina.
Ce ar trebui sa fac?
1 comentarii
1
17-05-2017, ora 20:30
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Menstra va incepe cand se termina folia actuala pentru ca ati sarit de pastilele placebo, fara hormoni, cand trebuia sa aveti sangerarea! Daca nu veti avea sangerare nici luna asta faceti un test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul