Sunt gravida ?

22-03-2018
MariaDanciu
Nu este medic/terapeut
MariaDanciu
Buna seara!!am o întrebare destul de ciudata și care suna foarte urat!!pe data de 21 Ianuarie am avut un contact sexual cu iubitul meu..el nu a ejaculat in mine, țin sa Menționez ca s-a mai întâmplat neprotejat, dar pana acum nu am avut acest gând...Dupa acest contact, mi-a venit normal menstruația, cu aceleași dureri, după aceea, mi-a venit și a doua menstruație tot oarecum normala..întrebarea mea este dacă as fi putut sa rămân gravida in urma acestor doua menstruații?(țin sa Menționez ca de pe aceea data nu a mai fost niciun contact sexual, de pe 21)Va rog, am nevoie de un răspuns..nu am experiența in aceste domenii și va cer o idee din cunoștințe! Va mulțumesc !!
3 comentarii
1
24-03-2018, ora 12:47
DianaIs
Nu este medic/terapeut
DianaIs
Buna, nu sunt specialiast, insa ca o parere de la femeie la femeie, sansele sa fii insarcinata sunt f mici avand in vedere ca ti-a venit mestruatie de 2 ori de atunci. Mai e varianta in care poti avea "mestruatie peste sarcina, dar in caz exceptional
Cel mai sigur mod de a afla daca esti insarcinata este sa faci un test de sarcina.
Testul de sarcina costa undeva intre 2.5 lei si 20 lei in farmacii, depeinde de care vrei si de la ce firma. Ca idee cele tip banda sunt mai ieftin iar cele de tip caseta sunt ceva mai scumpe. Citeste insctructiunile de pe ambalaj..
Tot ca de la femeie la femeie, te-as sfatui sa te protejezi pe viitor. Foloseste o metoda de contraceptie! Stii reclamele alea- foloseste prezervativul-
0
26-03-2018, ora 00:55
MariaDanciu
Nu este medic/terapeut
MariaDanciu
Buna!!am făcut acum câteva zile un test de sarcina(a costat 10 lei) (sper însă sa nu difere asigurarea rezultatului de la prețul testului..)și a ieșit negativ...și eu cred același lucru..dacă și testul a ieșit negativ..mai Are rost sa îmi fac griji?..adica și 2 menstruații duoa ultimul contact+testul cu rezultat negativ...
0
26-03-2018, ora 00:56
MariaDanciu
Nu este medic/terapeut
MariaDanciu
Și mulțumesc foarte mult pentru sfatul acordat!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul