sunt insarcianta??? as dori rasp de la un doctor

21-08-2009
laurabbb
Nu este medic/terapeut
laurabbb
pe 1 iulie am avut un contact sexual neprotejat la o sapt mi-a venit CM(la 14 zile de la ultimul) si m-a tinut o sapt cu aceeasi flux dar fara durerile specifice pe care le aveam, la 3 sapt mi-am facut test si a iesit negativ, la data de 29.07 am fost la ginecolog si am facut prima ec transvag, nu se vd nimic, in luna august tr sa imi vina pe 8, mi-am facut un test barza si mi-a iesit a 2 lin slab pozitiv, pe 12.08 am facut iar ec transvag si doctorita mi-a sp ca nu e sarcina si ca imi intarzie din cauza unui folicul chist de 2.14 cm, pe 13.08 am facut test la sange betaHCG ai mi-a iesit negativ, iar pe data de 14.08 mi-a vn CM si m-a tinut 2 zile (niciodata nu m-a tinut mai putin de o sapt), pe 21 am facut iar un test barza si a iesit a 2 lin slab vizibila dar in intervalul de 10 min, tin sa precizez ca am toate simptomele unei sarcini. nu stiu ce sa fac...sunt disperata...va rog ajutati-ma
2 comentarii
0
22-08-2009, ora 01:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O sarcina nu este de loc exclusa, deocamdata. Este posibil sa fi ramas insarcinata in primele zile ale lunii august (3, 4 sau 5 ?), dar e prea devreme pentru confirmare.

Deci, este necesar sa aveti un pic de rabdare inca o saptamana, apoi sa mergeti la doctor.
0
22-08-2009, ora 16:43
laurabbb
Nu este medic/terapeut
laurabbb
dar de atunci nu am mai av niciun contact sexual :( :(, si de la 1 iulie pana pe 3 august a trecut o luna :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul