Sunt insarcinata ?!

02-06-2017
Alina Lu
Nu este medic/terapeut
Alina Lu
Buna ziua ! Nu am apelat niciodata la dumneavostra dar acum.am.nevoie de un sfat. Ultima menstruatie am avut'o pe data de 15 aprilie 2017 si nici pana in momentul de fata nu mi.a venit menstruatia(2 iunie ).. memtionez faptul ca am avut 3 contacte neprotejate cu sotul meu... am facut 3 teste diferite de sarcina dar rezultatul a fost negativ. Ultimul test l am facut acum 3 zile. Am o menstruatie regulata in general.maxim 3 zile mi a mai intarziat. In perioada cand trebuia sa mi vina menstruatia am avut 2 picaturi de sange roz... dureri de spate si burta am de parca mi ar veni menstruatia sigur in cateva ore.. sanii ma dor ca la menstruatie. Sa fiu oare insarcinata si sa nu mi arate testele rezultatul corect? E posibil? O sa merg la un control cat mai curand.astept un raspuns..va multumesc
3 comentarii
1
02-06-2017, ora 12:05
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Mergeti la un consult si ecografie transvaginala sa puteti avea mai multe raspunsuri despre ceea ce s-a intamplat luna aceasta (fie nu ati avut ovulatie, aveti un chist, etc).
1
07-06-2017, ora 10:24
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam o ecografie transvaginala si un test de sarcina din sange BetaHcg pentru a confirma sau infirma prezenta unei sarcini

O zi buna,
Echipa Medicala marie Stopes
1
12-06-2017, ora 16:59
Alina Lu
Nu este medic/terapeut
Alina Lu
Buna ziua ! Va multumesc pentru raspunsuri. Menstruatia mi-a venit pe data de 2 iunie.. probabil stresul din ultima perioada a facut sa mi intarzie menstruatia. O sa merg la un control la sf lunii. O zi frumoasa !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul