Sunt însărcinată?

17-07-2017
Geogeooo
Nu este medic/terapeut
Geogeooo
Buna ziua.De curând ne-am hotarat ca vrem sa avem un bebe.Am început să încercăm iar acum câteva zile si a dat drumul(imi cer scuze de expresie sar nu stiu cum altfel sa formulez).Problema este ca in urmatoarele doua zile mie trebuia sa imi vina.Intrebarea mea este următoare e posibil ca fiu însărcinată asa de repede..in doar 2 zile...sau este absurd si menstruatia sa imi întârzie pur si simplu.Mentionez ca imi vine regulat de obicei si in momentul de fata mi a întârziat 3 zile
2 comentarii
0
18-07-2017, ora 10:17
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

menstruatia poate intarsia din mai multe motive atat fizice cat si psihice (dorinta foarte mare de a ramane insarcinata poate provoca simptomele unei sarcini fara sa fie cazul). Pentru confirmare va recomandam un test de sange BetaHcg care in cazul unei sarcini iese modificat

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
18-07-2017, ora 13:22
Geogeooo
Nu este medic/terapeut
Geogeooo
Aveti dreptate.Mi-a venit...intarziase câteva zile.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

06-07-2017, ora 09:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? tratament fără operație, fără internare!
Detalii aici
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK