Sunt însărcinată ?

04-01-2018
Anonim1999
Nu este medic/terapeut
Anonim1999
Mi-a venit ciclul menstrual pe data de 21 decembrie 2017, apoi am avut contat neprotejat cu ejaculare vaginala pe data de 26 decembrie, exact dupa ce mi s-a terminat menstruatia, iar astăzi am inceput sa am sangerari, fără nici un simptom, durere sau ceva de genul acesta ; poate fi vorba de o sangerare de implantare ?
Mentionez ca mi-am facut si un test de sarcina, acela ieșind negativ dar ma gandesc ca este prea devreme ca sa arate vreun rezultat pozitiv
5 comentarii
0
04-01-2018, ora 12:25
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Slabe șanse să fie vorba de vreo sarcina decât dacă ai ciclul neregulat.
Poate fi vorba de asta? Daca nu...încearcă să folosești calendarul menstruatiei și atunci vei vedea zilele in care poți rămâne sau nu însărcinată. Însă daca într-adevăr nu îți dorești un copil atunci e mai bine sa te protejezi...ești și tu mai liniștită
0
04-01-2018, ora 13:14
Anonim1999
Nu este medic/terapeut
Anonim1999
Păi tocmai ca am un ciclu neregulat..
Si contactul sexual neprotejat cu ejaculare s-a intamplat de 4 ori la rând de pe 26, si pe 27, si pe 28.. De asta ma gandesc ca este posibilă o sarcina
0
04-01-2018, ora 16:30
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Eu din cate știu..e devreme pt pronunțarea unui test de sarcina. Să sperăm că vei primi și alte păreri despre nedumerirea ta :d
0
04-01-2018, ora 16:38
Anonim1999
Nu este medic/terapeut
Anonim1999
Dar dupa ovulatie poti ramane însărcinată ?
Chiar imi doresc un copil si nu sunt sigură daca se poate implanta si dupa zilele fertile ?
De exemplu, eu azi am ovulatia, mai pot sa raman însărcinată daca contactul sexual neprotejat are loc după 5-6 zile ?
0
06-01-2018, ora 19:01
NoName0
Nu este medic/terapeut
NoName0
Buna ziua!Am un ciclu regulat de 25 de zile care tine 5 zile.Pe 2 decembrie am avut menstruatie normal, pe 13 decembrie am avut un contact neprotejat cu soțul meu cu ejaculare înăuntru, pe 27 decembrie mia venit menstruatia dar care ma tinut doar 2 zile si a curs destul de putin fata de alta data(prima zi a curs mai putin decat de obicei iar ă doua aveam doar dupa ce mergeam la baie si urinam), dupa asta am dureri de burta ca la menstruatie, obosesc foarte tare, foarte puține dureri de sani, dureri de cap, urinari des, putina stare de vomă, durere de mijloc, dar testele de sarcina negative!Posibil sa fi facut prea devreme testul de sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul