Sunt însărcinată?

05-07-2018
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Buna ziua! Aseara am întreținut relații sexuale protejat cu prietenul meu, dar prezervativul s-a rupt, ne-am dat imediat seama si am oprit orice act (tin sa Menționez faptul ca nu ejaculase si ca eu am avut perioada menstruației in 23 si 28 Iunie, deci ar trebui sa fiu aproape de perioada fertila). Acum o luna am luat postinor, tot din cauza ca prezervativul s-a rupt. Sunt șanse sa ramân însărcinată? Sa mai iau postinor?
9 comentarii
1
05-07-2018, ora 12:52
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Nu mai luați care a fost prima zi a ciclului luna trecută?Faceți un test de ovulatie
0
05-07-2018, ora 13:04
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Prima zi a fost pe 23 Iunie
0
05-07-2018, ora 14:34
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ziua feriila maxim ar fi in 6 iulie studiile spun că trei zile înainte și trei zile după ziua maxima a ovulatiei așa că perioada 3-9 iulie sunteți fertila.Pentru siguranță luați un un test de ovulație și pentru a va linisti
0
05-07-2018, ora 18:41
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Ce face mai exact testul de ovulație? Si totusi sunt șanse sa ramân însărcinată daca am încheiat actul si el nu ejaculase? Sa mai iau postinor iar????
0
05-07-2018, ora 19:06
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Testele de ovulație sunt teste care arata daca sunteți de ovulație
Postinor se ia o data la 6 luni
Eu zic că nu sunt sanse
0
19-07-2018, ora 19:26
Adriana 3
Nu este medic/terapeut
Adriana 3
Am și eu o întrebare; am avut contact in ultima zi de menstruație și s-a întâmplat să alunece prezervativul. Am luat Escapelle, iar după 5 zile am avut sângerări destul de abundente timp de 3 zile. Menstruația venea regulat, însă după ce au fost scurgerile, la 15 zile (cand trebuia sa vina menstruatia de luna aceasta), am scurgeri ( la început roșiatice, iar acum culoarea dispare, ajungând la culoarea scurgerilor de după menstruație). Ce sa înțeleg? E posibil sa fi fost acum menstruația, însă, , nu mai are ce veni"?

Mulțumesc!
0
19-07-2018, ora 20:50
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna seara
De ce ați luat Escapell în ultima zi a menstruației?Știți cum se formează sarcina?Luați pastile aiurea și când vreți un copil cu adevărat nu o sa îl mai aveți.
Știiti ce înseamnă ovulație? Când se produce ce rol are ?In ultima zi a menstruației șansele să rămâneți însărcinată erau de 0.1%
Pentru că nu erați la ovulație pt a apărea sarci na. Acum ați suferit o dereglare hormonala și nu mai știți ce e menstruație sau sângerare.Mai asteptai o vreme și se va regla dar grija mare data viitoare.
De ce nu ați întrebat pe forum înainte să luați otrava asta
0
20-07-2018, ora 00:36
Adriana 3
Nu este medic/terapeut
Adriana 3
Mulțumesc tare mult!!
Am luat din panică, pentru că prezervativul alunecase. Nu voi mai apela la pastile de genu ăsta niciodată
0
13-08-2018, ora 13:18
Adriana 3
Nu este medic/terapeut
Adriana 3
Bună ziua, au trecut 3 zile de când trebuia să apară cm și nu a venit. E normal să întârzie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de făcut dacă se rupe prezervativul?
  •