sunt insarcinata?

05-06-2009
scumpilici
Nu este medic/terapeut
scumpilici
daca iau triregol de 15 zile si am intretinut relatii cu prietenul meu fara prezervativ este posibil sa fiu insarcinata????va rog sa imi raspundeti.va multumesc
15 comentarii
0
05-06-2009, ora 06:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, in nici un caz, dar sa iei contraceptivul corect, la aceeasi ora si sa nu-l uiti.Numai bine!
0
05-06-2009, ora 11:12
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
am si eu o intrebare :am si eu o problema am cautat pe google cum se calc ovulatia si am gasit un calculator care imi cere prima zi a menstruatiei cu aprox 1 luna in urma am zis 23 aprilie apoidata penultimei menstruatii cu 2 luni in urma aprox si am zis26 martie si data antepenultimei menstruatii cu 3 luni in urma aprox si am zis 24 februarie...mie mi-a venit ciclul km pe 24-25 mai si m-a tinut km vreo 6 zile iar pe 31 am avut un contact sexual neprotejat deja imi trecuse ciclu atunci si ce spuneti am sanse de sarcina?asa si rezultatul calculului este inceputul perioadei de fertilitate semnificativa 5/3/2009 iar sf perioadei de fertilitate semnificativa 5/8/2009...ce inseamna asta?am fost sau nu in perioada de fertilitate k nu inteleg...va rog explicati-mi si mie cum este.
any
0
05-06-2009, ora 11:18
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
si apropo aseara m-am simtit f rau m-a durut capul foarte tare si imi venea sa vomit rau si daca ma miscam umpik din pat se invartea casa cu mine...si acum ma doare capul dar mai putin ca aseara si imi vine sa vomir rauu...in sensul de greata nu de altceva.ma doare putin si burta.vreau un raspuns urgent plsssssssss.sa fie oare simptomele unei posibile sarcini nush ce sa mai zic..da problema e ca am luat 2 nurofene pana acu unu ieri si unu azi.e vreo prb?pt o posibila sarcina..?????si am uitat sa precizez k a lasat si in mine putin adik jumatate in mine si jumatate afara..deci ce spuneti dupa datele calculatorului aluia eram sau nu in perioada de fertilitate?sa inteleg k eram.dar nu se stie exact ziua in care sunt..
0
05-06-2009, ora 11:24
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
va rog ma ajuta si pe mine cineva?
nu k nu mi-as dori un bebe din contra imi doresc foarte mult.de aceea as vrea sa ma ajutati si pe mine.va multumesc.
0
05-06-2009, ora 11:29
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
si de vreo 2 zile am o durere in zona ovarelor chiar putrin mai jos de ele..o durere constanta...k niste mici crampe constante.sa fie oare simptomele de sarcina?
0
05-06-2009, ora 12:59
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
dar imi raspunde si mie cineva?
0
05-06-2009, ora 18:07
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
la un medic ginencolog ar fi cel mai bine sa mergi
0
05-06-2009, ora 18:58
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
pai d c nu se stie ds ce e vorba?
0
05-06-2009, ora 20:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ginecologul va afla despre ce e vorba, el nu se ocupa doar de femei insarcinate, ci si de bolile in zona genitala.Eu nu cred ca esti insarcinata, ci ca ori ai racit, ori ai o indigestie.Fa-ti un test de sarcina maine dimineata.
0
06-06-2009, ora 12:20
any_20
Nu este medic/terapeut
any_20
intr-adevar sunt si foarte racita k am luat raceala de la mama.mi-am facut un test de sarcina zi dimineata din ala barza si mi-a iesit negativ...stiu k e km devreme si mai stiu si k dak se face mai dvrm cu 10 zile poate da un rezultat eronat.ma gandesc sa nu fie eronat si din cauza pastilelor pe care le iau pt raceala si din cauza k e prea devreme.oricum o sa il mai repet odata la 10 sau la 14 zile cand imi mai revin putin din raceala...nu stiu ce sa mai zic...
0
17-06-2009, ora 18:18
adinutza01
Nu este medic/terapeut
adinutza01
as avea si eu o intrebare:daca prietenul meu miar introduce degetul in vagin as mai fi virgina???
0
18-06-2009, ora 11:02
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
depinde cum il introduce, daca il baga mai adanc atunci sar putea sati pierzi virginitatea, , dar sfatul meu s afaci sex normal nu cu dejetul
0
08-09-2009, ora 14:09
Piuka
Nu este medic/terapeut
Piuka
Salut!!!Am o intrebare, am avut relatii cu prietenul meu, a 2 zi am avut menstruatie a durat 4 zile trebuia sa am inceapa menstruatia pe 17, sa inceput cu 10 zile inainte..As putea sa ramin insarcinata???Test nu am facut, peste cit timp dupa relatii pot sa fak un test??? Va rog am nevoie de un raspuns...
0
18-09-2009, ora 16:38
ioana_duiu
Nu este medic/terapeut
ioana_duiu
am facut sex neprotejat in a 6 a zi dupa terminarea ciclului iar iubitul meu a ejaculat inauntru. am mai facut sex neprotejat tot in aceasta luna in a 11-a zi dupa terminarea ciclului, iubitul meu a ejaculat afara de data asta dar am impresia k i-a scapat putin inauntru. este posibil sa raman insarcinata atunci in a 6 a zi dupa?
dar in a 11 a avand in vedere ceea ce v-am spus? va rog din suflet sa imi raspunda si mie cineva.
0
18-09-2009, ora 21:09
ioana_duiu
Nu este medic/terapeut
ioana_duiu
ma da aici nu rasunde nimeni?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •